A- A+

Zeynep Casalini, 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde Konser Verdi

31 Mayıs 2022 10:46

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında ünlü sanatçı Zeynep Casalini, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın eşliğinde Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda Mersinli müzikseverlerle buluştu.

“Mersin her zamanki gibi sıcak ve nemli fakat insanları şahane”

Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşatan Zeynep Casalini,  kent için “Her zamanki gibi sıcak ve nemli fakat insanları şahane” dedi. Mersin’e daha önce de geldiğini ancak bu defa daha gelişmiş bulduğunu vurgulayan Casalini, “Benim gerçek babam değil ama üvey babam film yönetmeni Atıf Yılmaz Batıbeki. O Mersinli ve benim çok küçüklüğümden beri duyduğum bir kentti ve geldiğimde de hep onu hatırlarım” diye konuştu.

“Müziğin birleştirici gücünü kullanan belediyelere çok teşekkür ediyorum”

Festivalde yer almanın özel bir duygu olduğunu sözlerine ekleyen Zeynep Casalini, “Özellikle de Özgecan Aslan Meydanı’nda bu konseri veriyor olmam çok önemli. Bu festivale çok kıymetli sanatçılar da katılıyor. Bu dönemde özellikle müziğin birleştirici gücünü kullanan belediyelere çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizleri motive eden tek şey halkımızla buluşmak ve onlarla beraber şarkı söylemek. Dolayısıyla Vahap Başkan’a ve bütün ekibine çok teşekkür ediyorum. Burada olduğum için çok mutluyum ve gururluyum” ifadelerine yer verdi.

“Mersin çok özel bir kent”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahnede kendilerine eşlik etmesinden duyduğu mutluluğu da sözlerine ekleyen Zeynep Casalini, “Bir kere harika bir ekibim var. Daniel Şef’in öncülüğünde gerçekten inanılmaz iyi müzisyenlerle kendi şarkılarımı söyleyeceğim. Hem çok heyecanlıyım hem çok gururluyum. Mersin çok özel bir kent. Çok kozmopolit ve çok karışık. Bir sürü kültürün birleştiği bir yer. Dolayısıyla burada konser veriyor olmam benim için çok önemli” dedi.

“Bu kentin dinamiklerini bir arada tuttuğu için çok kıymetli bir festival”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Başkan Vahap Seçer’in kültüre ve sanata sunduğu desteğin kendilerine güç verdiğini söyledi. Özdülger, “Bu yıl 20’ncisi yapılan Mersin Uluslararası Müzik Festivali tabi kent için çok önemli bir etkinlik. Birçok bileşeni bir arada tutuyor. Büyükşehir Belediyemizin yanı sıra ilçe belediyelerimiz destek oluyor. Aynı zamanda paydaşlarımız var. Bu kentin dinamiklerini bir arada tuttuğu için çok kıymetli bir festival. Bu akşamın bizim için ayrı bir özelliği var. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestramız yeni yapılandı ve çok kıymet verdiğimiz bir oluşum içerisinde bu akşam da Zeynep Casalini’ye eşlik edecekler” ifadelerine yer verdi.

Haberin Fotoğrafları