A- A+

Tarsus Doğa Parkı ve Gençlik Kampı, Bayramda Ziyaretçi Akınına Uğradı

15 Nisan 2024 11:49

Ramazan Bayramı’nın 9 gün olmasıyla hem şehir içinden, hem de çevre illerden pek çok ziyaretçi ağırlayan kentte, vatandaşlar aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve Tarsus’ta yer alan Doğa Parkı ve Gençlik Kampı’nın yolunu tuttu. Aileler, daha önce sık sık televizyon ve belgesellerde gördükleri hayvan türlerini ilk kez Tarsus Doğa Parkı’nda yakından görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Ailelerin tercih ettiği bir diğer adres ise, Tarsus Berdan Barajı’nın hemen yanında yer alan ve Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Tarsus Gençlik Kampı oldu. Bölgenin en büyük parkuruna sahip survivor oyun ve eğlence alanı ile çocuklar enerjilerini atarken, aileler de suyun ve yeşilin birleştiği baraj kenarında dinlenme imkânı buldu. Hem büyüklerin hem de küçüklerin moral bulduğu günde aileler, sevdikleriyle birlikte iç içe oldukları güzel bir gün yaşadı.

Güngör: “Hem şehir içinden, hem de şehir dışından 60-65 bin civarında konuk ağırladık”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı’nda görev yapan Veteriner Sağlık Teknikeri Ümit Güngör, Ramazan Bayramı boyunca parkı gezmek için hem şehir içinden hem de şehir dışından çok fazla ziyaretçi ağırladıklarını belirtti. Özellikle son yıllarda vatandaşlarda hayvan sevgisi konusunda farkındalığın arttığını ve duyarlılığın geliştiğini dile getiren Güngör, Tarsus Doğa Parkı’nın oldukça ilgi çekici bir yer olduğunu da ifade etti. Güngör, “Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi sayımız daha çok arttı. 9 günlük tatilin vermiş olduğu yoğunlukla birlikte, şehir dışından da gelen on binlerce vatandaşımızı burada ağırladık. 0-6 yaş grubu da dahil olmak üzere günlük 10- 11 bin, 6 gün boyunca da yaklaşık 60- 65 bin civarında ziyaretçi sayısına ulaştık” dedi.

Bayram boyunca aileler ve çocuklar, doğada rahat bir nefes aldı

Ailesiyle birlikte Tarsus Doğa Parkı’nı ziyaret eden Müslüm Fidaner, parkın çok temiz ve çocukların gezebileceği güzel bir yer olduğunu söyleyerek, “Ailelerin hiç şüphe etmeden gelebileceği bir yer. Burası çok güvenli. Çocuklarım da çok eğlendi” dedi.

Tarsus Doğa Parkı’nı daha önce ziyaret eden ve çocuklarıyla vakit geçirmek için tekrar geldiğini belirten İlkay Fidan ise, “Burayı seviyoruz, gelmeye de devam ediyoruz. Çocuklar için çok güzel bir yer” diye konuştu.

Nevşehir’den Mersin’i ziyaret etmek için ailesiyle birlikte gelen Hasan Hüseyin Kaplan, “Hem çocukların, hem de büyüklerin vakit geçirmesi için güzel bir yer” derken, eşi Göknur Kaplan “Çok beğendim. Bakımı ve temizliği çok hoşuma gitti. Her adım attığımda güvenlik gördüm. İnsanlar burada rahat rahat gezebiliyor” ifadelerini kullandı.

Tarsus Gençlik Kampı’nı gezen Tahir Saruhan ise, kampın çocuklar için çok iyi düşünülmüş bir yer olduğunu dile getirerek, “Çocuklarımız için gerçekten çok güzel bir yer. Çok beğendik. Değişiklik olsun diye buraya geldik” dedi.

Tarsus’ta yaşayan Pakize Çakmak, “Tarsus’ta sosyal çevre biraz kısıtlı. Bu yüzden güvenilir ve temiz bir yer olduğu için, Tarsus Gençlik Kampı’na geliyoruz. Çayımızı, kahvemizi güvenli bir alanda içebiliyoruz. Bunu bilmek benim için çok önemli ve yeterli” dedi.

Parkta eğlenceli vakit geçiren çocuklardan Göktuğ Asaf Yıldırım, “Parkurda oynadım. Ailem ve arkadaşımla geldim. İçerde oyun oynayabileceğimiz yerler var. Buraya geldiğim için çok mutlu oldum” derken, Hiranur Eşlik de çok keyifli bir gün geçirdiğini söyleyerek, “Gelirken çok heyecanlandım, ama geldikten sonra çok keyif aldım. Oturabileceğimiz ve oyun oynayabileceğimiz yerler var. Çocuklar buraya geldiğinde çok motive olur” dedi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu