A- A+

Rengarenk Atmosferiyle Büyükşehir’in Yılbaşı Pazarı Mersinlilere Yeni Yıl Coşkusu Yaşatıyor

29 Aralık 2023 13:39

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yenişehir ilçesinde yer alan Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda kurduğu ‘Yılbaşı Pazarı’ ile yeni yıl coşkunu başlattı. Rengarenk atmosferi, ışıklandırmaları ve süslemeleriyle donatılan pazar, Mersinlilerin büyük beğenisini topladı. Yılbaşı pazarında; yeni yıl temalı hediyelik süs eşyalarından takılara, seramik ürünlerden oyuncaklara, mutfak soslarından reçellere varıncaya kadar el emeği göz nuru birçok ürün de satışa sunuluyor. 

Aynı zamanda pazarda kurulan birbirinden zengin yiyecek ve içecek stantları, Mersinlileri hem görüntüsü hem de lezzetleriyle kendine hayran bıraktı.  7’den 70’e herkesin eğlendiği ve alışveriş yaptığı pazarda, keyifli vakit geçiren vatandaşlar, ‘Hoş geldin 2024’ temalı yılbaşı ağacının önünde bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Özdülger: “Her yıl olduğu gibi 2024’e keyif ve mutlulukla girmek istiyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Her yıl olduğu gibi 2024’e, yeni yıla keyif ve mutlulukla girmek istiyoruz. Bu doğrultuda stantlarımızı hazırladık. 50 tane standımız var. Yiyecek, içecek, takı ve hediyelik eşyalara uzanan geniş bir yelpazede stantlarımız mevcut. Bununla beraber aynı zamanda etkileşim ve konser alanlarımız da mevcut” sözlerine yer verdi.

“Vatandaşlarımıza yeni yıl coşkusunu, heyecanını, mutluluğunu yaşatmak istiyoruz”

Özdülger, “Hem standımızı gezmek alışveriş yapmak isteyen hem de burada bu alanın coşkusunu, keyfini yaşamak isteyen vatandaşlarımıza yönelik pazarımızı oluşturduk. Hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik interaktif oyunlarımız da oluyor. Çünkü vatandaşlarımıza yeni yıl coşkusunu, heyecanını, mutluluğunu yaşatmak istiyoruz. Bu vesileyle 2024’ün mutluluk, huzur, sevgi ve tüm arzularını gerçekleştirdiği güzel bir yıl olmasını dilerim” ifadelerini kulandı.

Yılbaşı Pazarı’nda vatandaşlar hem eğlendi hem bol bol alışveriş yaptı

Gençlerden Anıl Kurman, “Diğer insanlarla bir arada olmak gerçekten güzel. Stantlar çok hoşuma gitti. Büyükşehir Belediyesi ile yeni yılı erken karşıladık” diye konuştu.

Pazarı dolaşmaya çocuklarıyla birlikte gelen Sonay Aydın, “Çok güzel ve çok keyifli bulduk. Büyükşehir Belediyesi sayesinde çok eğleniyoruz” derken pazarı dolaşan ve alışveriş yapan gençlerden Yusuf Dursun, ortamı çok beğendiğini ifade ederek, “Burası aile ortamı gibi. Başkanımız Vahap Seçer’i çok seviyorum, gençlere yönelik çok güzel faaliyetler düzenliyor. Arkadaşlarımla stantları gezdim, alışveriş de yaptık” diye konuştu.

Yılbaşı Pazarı’nda stant açan Nurgül Türk, pazarda ilk kez stant açtığını söyleyerek, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. 5 yıldır pastanecilik sektöründe olduğunu söyleyen Türk, pazar sayesinde daha fazla kitleye ulaştığını belirterek, “Bizim için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Küçük, büyük esnaf demeden çok yararlı oldu. Büyükşehir’in düzenlediği etkinlikleri takip ediyorum ve insanların buna ihtiyacı vardı. Hepimiz için çok güzel oldu” dedi.

Pazarda stant açan bir diğer esnaf Ali Ürkütür ise, daha önce Tarsus Festivali’nde 2 kez stant açtığını dile getirerek, “Bizim için çok güzel oluyor. Vahap Başkanımız iyi ki var. Çok keyif aldık. İnsanlarla burada iletişim halindeyiz. Her sene Vahap Başkan’ımızla devam” derken pazar sayesinde birçok kitleye ulaştığını ve satışlarının arttığını söyleyen Elif Eskici de, “Herkes burada. Bizler de hem eğleniyoruz hem satış yapıyoruz. Müzikler çok güzel” dedi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları