A- A+

Postane Durağı Yeniden Hizmete Açıldı

13 Ekim 2023 09:39

Gerçekleştirdiği çalışmalarda bölge halkının ve esnafının istek ve taleplerini ön planda tutan Mersin Büyükşehir Belediyesi, aldığı kararla bu sefer Postane Durağı çevresinde bulunan esnaflar ile minibüsçü esnafını mutlu etti.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 2016 yılında alınan karar ile minibüslerin kullanımına kapatılan Postane Durağı çevrede bulunan esnaftan da gelen istek ve taleplerin değerlendirilmesi neticesinde yeniden açıldı. UKOME Genel Kurulu’nda alınan karar neticesinde çarşı güzergahını kullanan tüm minibüsler artık Postane Durağı’nı kullanabilecek.

UOKEM kararı hakkında bilgi veren Ulaşım Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdür Vekili İbrahim Namlı, “Postane durağının tüm toplu taşıma araçlarına açılması doğrultusunda ilgili odalar ve STK’larla bir toplantı gerçekleştirdik. Ortak bir karar aldık. Bu kararı UKOME genel kuruluna taşıdık. UKOME Genel Kurul kararı sonrasında Postane durağını tüm toplu taşıma araçlarını açarak bölgede bulunan esnafların ve vatandaşların mağduriyetini gidermiş bulunmaktayız. Bu çalışmalar gerçekleştirirken Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Minibüsçüler Odası ve Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirmiş bulmaktayız. Tüm vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza hayırlı olmasın diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Alınan kararı memnuniyetle karşılayan esnaf ise Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ettiler. Konuyla ilgili konuşan MESOB Başkanı Veysel Sarı, “Çalışmayla hem taşıdığımız yolcunun daha iyi bir hizmet almasını sağlayacağız hem de esnaf sanatkarımız daha huzurlu, daha muntazam ve sistem içerisinde bir taşıma hizmeti verecek. Ayrıca buraya bir canlılık gelecek. Kentimiz ve esnafımız için iyi olur” dedi.

Postane Durağı’nın 2016 yılından beri kapalı olmasından dolayı çevre esnafın çok mağdur olduğunu söyleyen MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar ise “Minibüs esnafları da mağdur bir durumdaydı. Çoğu esnaf arkadaşımızın dükkanı kapalıydı. Bu durağın açılması ile beraber esnaf arkadaşlarımızın rahatlayacağına inanıyorum. UKOME kararının vermiş olduğu karardan dolayı memnuniyet duyduk. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımıza canı gönülden ben teşekkür ediyor ve bu kadar esnafı görmüş olduğundan dolayı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları