A- A+

MESKİ, Mersin’in Suyuna Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

02 Aralık 2023 08:57

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü; içme suyu depo bakım, onarım ve rehabilitasyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. MESKİ’nin çalışmaları sayesinde vatandaşlar kesintisiz ve kaliteli içme suyu tüketmeye devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde tüm ilçelerde başlattığı altyapı çalışmalarına hız veren MESKİ, içme suyu depolarının rehabilitasyon çalışmalarını da aksatmadan sürdürüyor. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar olan tüm su depolarının bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarını ihmal etmeyen MESKİ Genel Müdürlüğü, 1 Nisan 2019’dan bugüne kadar toplam 222 adet içme suyu deposunun rehabilitasyon çalışmasını tamamladı.

MESKİ depoları modernize ediliyor

MESKİ Genel Müdürlüğü, suyun her damlasına sahip çıkmak için, içme suyu depolarında iyileştirme çalışmalarını özenle gerçekleştiriyor. MESKİ, ekonomik ömrünü tamamlayan ve artan nüfus talebine yetersiz kalan içme suyu depolarının yerine, daha teknolojik ve modern içme suyu depoları kazandırıyor. MESKİ İçme Suyu Şube Müdürü olarak görev yapan Erhan Lami Parlak; “Tüm ilçelerimizde olası su sızıntılarını engellemek için; daha içilebilir, daha kaliteli, kesintisiz su teminini sağlamaktayız. Bu kapsamda depoların yalıtımı, boya, çevre düzenlemesi ve güvenliğini de sağlamaktayız” ifadelerini kullandı.

 

 Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız. 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları