A- A+

MESKİ, Mersin’de Adım Atılmadık Mahalle Bırakmıyor

12 Haziran 2024 09:15

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, 2019 yılı Ekim ayından itibaren ayak basılmadık mahalle bırakmadı. Vatandaşların taleplerini samimiyetle dinleyen MESKİ personeli, ulaştığı ve hizmet götürdüğü vatandaşların takdirini toplamayı da başarıyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin’deki tüm vatandaşların hayatına dokunan vizyon sahibi Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kaliteli yatırımlarına soluksuz devam ediyor. Vatandaşların sorunlarına kalıcı çözümler üreten MESKİ, aynı zamanda Mersin’de adım atılmadık mahalle, gezilmedik hane bırakmıyor. 2019 yılı Ekim ayından bu güne kadar 1300’ün üzerinde mahalle ziyareti gerçekleştiren MESKİ, vatandaşların taleplerini yerinde dinlemeye devam ediyor.

MESKİ, Mersin’in en kırsal noktasına kadar tüm vatandaşları yerinde dinliyor

Sosyal bir hizmet anlayışını benimseyen MESKİ, vatandaşlara kaliteli hizmetler ulaştırmak ve vatandaşların sıkıntılarına hızlıca çözüm bulmak adına önemli çalışmalara imza atıyor. MESKİ, şehir merkezinden en kırsal noktaya kadar sorumluluk alanındaki mahallelerin tamamına hizmet götürüyor. Vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen MESKİ, varsa sıkıntıları ve eksiklikleri yerinde tespit ediyor ve sorunları ilgili birime hızlıca aktarıyor.

Yıldırım: “Memnuniyetle ve sevgiyle görevimizi yapmaya devam edeceğiz”

MESKİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü çalışanı Gülşen Yıldırım, alan çalışması yaparak, vatandaşlarla bire bir görüştüğünü belirterek; “Mersin’in 806 mahallesi var. Bu mahallelerin 506 tanesi kırsal kesim, 300 tanesi de merkez mahallesi olmak üzere. 2019’da göreve başladığımdan bu tarafa 1300 mahalle ziyareti gerçekleştirdim. Bu ziyaretlerim daha çok kırsal kesim ziyaretleriydi. Mahalle muhtarlarımla, köy kahvelerindeki mahalle sakinleriyle, ev ziyaretleri gerçekleştirdiğim kadınlarla, sokak arasında oynadığım çocuklarla sohbet edip, mahallenin sıkıntısını dinleyip, bunları gereken yerlere raporladım. Büyükşehir’le ilgili olan kısımları ise gerek TEKSİN üzerinden gerekse de daire başkanlıklarımı arayarak bildirdim. Adana’dan Antalya sınırına kadar MESKİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü olarak gitmediğimiz mahalle ve köy kalmadı. Bundan sonra da memnuniyetle ve sevgiyle görevimizi yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları