A- A+

Mersin’den “Bir Eski Zaman Hikayesi” Geçti

07 Mayıs 2022 10:14

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, Atatürk Parkı içerisindeki Amfi Tiyatro sahnesinde Çiğdem Tunç Tiyatrosu’nu ağırladı. Mersinli tiyatroseverler “Bir Eski Zaman Hikayesi” oyununu seyretti.

“Bizi en güzel şekilde ağırlamakla birlikte el üstünde tuttular”

Dekoru ve kostümleriyle seyircileri Osmanlı Dönemi’ne götüren oyun dansla başladı. Barış Bölükbaşı’nın yazdığı ve Çiğdem Tunç’un yönettiği oyun selamlamanın ve alkışların ardından yine dansla noktalandı.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Sinema Şube Müdürü Eylem Matyar, oyuncular adına Çiğdem Tunç’a çiçek takdim etti. Çiçek için teşekkür eden Tunç, “Bizi en güzel şekilde ağırlamakla birlikte el üstünde tuttular. Pamuklara sardılar” dedi. Tunç, “Ben bu çiçeği aramızdaki en genç, en cilveli kadına vermek istiyorum” diyerek, çiçeği Akasya Durağı dizisinde canlandırdığı ‘Fato Aney’ rolüyle milyonların gönlünde taht kuran Sema Aras’a sundu.

Seyircilere Tarık Mengüç sürprizi

Seyirciler oyunda bir de sürprizle karşılaştı. Oyunun sonunda oyuncuları takdim eden Tunç, “Tarık Mengüç bu oyuna çok yakışır. Çünkü Tarık Mengüç sahne için yaratılmış bir adamdır. Sahneye çok yakışır, o güzel şarkılarıyla da bize öyle bir ateş verir ki sahneye adım atamazsın” diyerek, şarkılarıyla milyonları coşturan Tarık Mengüç’ü sundu. Seyirciler oyunda dans ve komedi dolu dakikalar yaşadı.

Haberin Fotoğrafları