A- A+

Mersin Şehir Tiyatrosu, 2 Tiyatro Oyunuyla Seyhan’da Sahne Aldı

03 Şubat 2024 10:07

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu, Seyhan Belediyesi’nin yarıyıl tatili dolayısıyla düzenlediği ‘Yarıyıl Tatili Etkinlikleri’ kapsamında Seyhanlı tiyatroseverlerle buluştu. Matruşka ve Gökkuşağı’nın Altında oyunu ile seyirci karşısına çıkan ekip, izleyenlere keyifli saatler yaşattı.

Kadın-erkek ilişkileri Matruşka ile ele alındı

24 Ocak Çarşamba günü Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Matruşka oyunu ile seyirci karşısına çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, sergiledikleri performans ile seyirciden tam not aldı. Tuncer Cücenoğlu’nun en çok sahnelenen oyunlarından biri olan Matruşka, kadın-erkek ilişkilerini her yönüyle ele alıyor.

Gökkuşağı’nın Altında oyunu miniklerle buluştu

Şehir Tiyatrosu aynı etkinlik kapsamında 28 Ocak Pazar günü Gökkuşağı’nın Altında oyunu ile minik tiyatroseverlerle buluştu. Bir kumpanyanın dört sanatçısının birlikte yaşama pratiklerini öğrenmek zorunda kalmaları ve bunun için bir dizi sınavdan geçmelerini konu alan Gökkuşağı’nın Altında oyununu, Nilbanu Engindeniz kaleme aldı. Oyunun yönetmenliğini Ozan Erdönmez üstlenirken, sahne tasarımını Alev Tol, ışık tasarımını Arif Temel, dramaturgluğunu Taner Çelik üstlendi. Oyun, renkli kostümleri ve sahne tasarımlarıyla minikleri adeta büyüledi.

Sadece Mersin’de değil, Türkiye’nin farklı illerinde de oyunlarını sahneleyen Şehir Tiyatrosu’nun turneleri devam edecek.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları