A- A+

Mersin Büyükşehir’in Kent Orkestrası’ndan ‘Klasik Müzik Dinletileri’

17 Haziran 2023 09:11

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de sürdürdüğü kültür ve sanat faaliyetleriyle vatandaşlara sosyalleşebilecekleri alternatif imkanlar sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kent Orkestrası, ‘Klasik Müzik Dinletileri’ ile Mersinlilere keyifli bir yaz akşamı yaşattı. Sanatı kentin her noktasına yaymaya çalışan Büyükşehir’in bu tür konser etkinliklerinden çok memnun kaldıklarını söyleyen vatandaşlar Mersin Marina’da düzenlenen konsere büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın 2 keman ve 1 çello sanatçısının yer aldığı trio ekibi, tango ve vals ağırlıklı besame mucho, sway, pervane, tuna dalgaları gibi sevilen eserleri ve film müziklerini sanatseverlerle buluşturdu. Kent Orkestrası ‘Klasik Müzik Dinletileri’ ile 22 Haziran ve 29 Haziran tarihlerinde de Marina’da sanatseverlerle buluşacak.

“Çok güzel bir ortamdı”

Çok güzel bir konser dinlediklerini ifade eden Bahar Coşer, “Çok güzel bir ortamdı. İyi düşünülmüş. Gerçekten Türkiye’nin bu gibi etkinliklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İnşallah devamı gelir. Bence çok başarılı. Büyükşehir Belediyesi’nin zaten bu gibi etkinliklere önem verdiğini görüyoruz, memnunuz” dedi.

Güneş Bozoğlan, bu tür kültürel etkinliklere herkesin ihtiyacı olduğunu belirterek, “Böyle etkinliklerin çoğalmasını çok istiyoruz. Çünkü özellikle bu zamanlarda biraz daha ihtiyacımız var ekonomik ve sosyal koşullardan dolayı. Belediye’nin yaptığı bu etkinliklerin çoğalmasını diliyoruz, teşekkür ederiz” diye konuştu

Cemal Can Bakar ise “Kayseri’den geliyoruz. Çok güzel, çok keyifli bulduk. Çocukların bile hoşuna gitti. Diğer insanların olduğu gibi biz de gayet memnun kaldık. Böyle etkinlikler olmasını tabi ki isteriz” ifadelerine yer verdi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları