A- A+

Mersin Büyükşehir’in 17 Mart Futbol Turnuvası Sona Erdi

21 Mart 2022 12:10

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 99’uncu yıl dönümü anısına futbol turnuvası düzenledi. 15 takımın katıldığı “17 Mart Atatürk’ün Mersin’e Gelişinin 99’uncu Yılı Futbol Turnuvası”nda, dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını düzenlenen törenle aldı.

Ödüller sahiplerini buldu

19 Şubat’ta başlayan turnuvanın final karşılaşmaları, 17 Mart’ta Mersin Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi’nde yapıldı. Final karşılaşmaları ve ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel ve Ali Rıza Özdemir’in yanı sıra ilgili daire başkanları ve müdürler, kulüp yöneticileri, sporcular ve aileleri katıldı.

Mersin Demir Spor ve Galatasaray Futbol Okulu arasında yapılan üçüncülük ve dördüncülük karşılaşması sonucunda Mersin Demir Spor üçüncü oldu. Yenişehir İdman Yurdu ve Yenişehir Futbol Kulübü arasında yapılan şampiyonluk karşılaşmasında ise Yenişehir İdman Yurdu şampiyon oldu.

Dördüncü olan Galatasaray Futbol Okulu’na kupa ve madalyalarını Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur verirken, üçüncü olan takım Mersin Demir Spor’a ise ödülünü Mersin Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mithat Ertaş teslim etti. Turnuva finalinde karşılaşan takımlardan ikinci olan Yenişehir Futbol Kulübü kupa ve madalyalarını Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir’den alırken, şampiyon olan Yenişehir İdman Yurdu’na kupa ve madalyalarını Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel verdi.

“Bizim için birinci gençlerin tamamı”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, turnuvanın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 99’uncu yıl dönümü anısına düzenlendiğini anımsatarak, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andıklarını söyledi. Bazı maçları canlı olarak seyrettiğini, gençlerin spora ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Gökbel, “Bizim için birinci bu gençlerin tamamı. Çünkü sporun bu yaşta başlayanlar için hem gelecek anlamında hem de kendi gelişmeleri anlamında çok olumlu faydaları olacağını biliyoruz. Değerli hocalarını da kutluyorum” dedi. Ödül töreninin ardından sporcular ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haberin Fotoğrafları