A- A+

Mersin Büyükşehir Ve Meski Ekipleri Olası Sel Riskine Karşı Teyakkuzda

14 Aralık 2022 16:49

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Mersin genelinde beklenen çok kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı üzerine teyakkuza geçerek, tüm birimleriyle sahada çalışma yürütüyor. MESKİ ekipleri de olaylara hızlı ve etkili bir şekilde müdahalede bulunmak için kentin birçok bölgesinde gelen ihbarlar ve talepler üzerine harekete geçiyor.

Büyükşehir ve MESKİ ekipleri 7/24 teyakkuzda

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ekipler, olası bir tehlike anında hazır bekliyor ve vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için canla başla görev alıyor. 

MESKİ'nin yağmursuyu TİM ekipleri de yaşanacak olası problemlere karşı Mersin'in 13 ilçesinde teyakkuza geçti. Cadde ve bulvarlarda bulunan yağmursuyu ızgaraları ekipler tarafından büyük bir titizlikle temizleniyor. Muhtelif yerlerde tespit edilen su birikintilerine anında müdahale edilerek, su baskınlarının önüne geçiliyor. Tüm ilçelerde toplam 75 TİM ekibinde 470 personel, sel ve su baskınları riskine karşı sahada aktif görev alarak, çok kuvvetli yağışlarda oluşabilecek her türlü riskli durumlar için de sahada 7/24 hazır bekliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde görev alan toplam 174 personel de bütün ana caddelerde mazgal kontrolü ve tıkanıklıkları önlemek için yaprak ve çeşitli atıkların temizliğini yapıyor.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Teksin üzerinden gelen vatandaş taleplerini değerlendirip ekipleriyle sahada gözlem yaparak su birikintilerinin sebep olabileceği olumsuzlukları önceden bertaraf ediyor. Park ve Bahçeler Dairesi, sorumluluk alanlarındaki cadde ve bulvarlarda kırılan dallar, devrilen ağaçlar ve dal artıkları için gezici ekipleri ile devamlı olarak kontrol ve müdahale sağlıyor.  

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, 7 pikap ve 30 personel ile birlikte olası bir afet durumuna karşı zarar boyutunu en aza indirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar, Teksin ve Alo 185 üzerinden Büyükşehir’e ulaşabilir

Büyükşehir’in ve MESKİ’nin tüm birimleriyle koordineli çalışan ekipler, gelen her türlü ihbarı değerlendiriyor.  Vatandaşlar, Teksin ve Alo 185 üzerinden talep ve şikayetlerini iletiyor.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız. 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları