A- A+

Mersin Büyükşehir, Ulaşım Kalitesini Her Noktada Artırıyor

07 Mayıs 2023 09:01

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin dört bir noktasında ulaşım kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus’un eski Ankara Yolu bölgesinde yer alan ve yeni konutlaşmanın devam ettiği Ferahim Şalvuz Mahallesi’nde başlattığı yol iyileştirme faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Mahallenin ana arteri konumunda bulunan Şehit Mehmet Şen Caddesi’nde geçtiğimiz aylarda bozuk zemin söküm, revize ve ardından sıcak asfalt serim işlemlerini bitiren Büyükşehir ekipleri, şimdi de mahallenin sık kullanılan Molla Kerim Caddesi üzerinde de benzer çalışma uyguladı.

Molla Kerim Caddesi üzerinde yıpranmış kilitli parke taş söküm faaliyetini yerine getiren ekipler, akabinde 1 kilometre uzunluğunda sıcak asfaltlama yaptı. Yine Ferahim Şalvuz Mahallesi’nde; Sağlık Ocağı’nın da yer aldığı 1620 Sokak ile 1644 Sokak’ta da bozuk zemini söken ekipler, 600 metre sıcak asfalt dökümünü tamamladı.

Ferahim Şalvuz Mahallesi ile Yarbay Şemsettin Mahallesi’nin sınırını oluşturan Bilal-i Habeş Caddesi üzerinde de yıpranmış zemini söken Büyükşehir Yol Yapım ekipleri, 1.100 metre sıcak asfalt dökümü gerçekleştirdi. Büyükşehir ekiplerinin aynı mahallede 3916 Sokak’ta zemin söküm işlemi sürerken, benzer çalışma 3921 Sokak’ta da yapılıyor.

“Araçlarımız artık zarar görmüyor”

Ferahim Şalvuz Mahallesi’ndeki çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren esnaflardan Mehmet Karaca, iş yerinin önündeki yolun daha önceden çok kötü olduğunu ve parkelerin çökmüş olduğunu ifade ederek, “Sağ olsun Vahap Seçer Başkan yolumuzu yaptı. Kaymak gibi bir yol oldu ve halk da memnun. Yazın tozdan, kışın sudan kurtulduk. En çok sevinenler de şoförler oldu. Yolun eski halinden dolayı, arabalarda ön düzen diye bir şey kalmıyordu. Yolun yapılmasıyla şimdi daha iyi oldu” diye konuştu.

Sağlık Ocağı’nın da bulunduğu 1620 Sokak’ta yapılan asfalt çalışmasından dolayı teşekkürlerini ileten eczacı Muammer Dikmen ise, “Yolun yeni halini çok beğendik. Eski haline nazaran çok iyi oldu. Araçlarımız artık zarar görmüyor. Toz kalkmıyor. Çok memnunuz ve teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları