A- A+

Mersin Büyükşehir İle Zaferin Coşkusu Anamur’u Da Sardı

31 Ağustos 2022 16:12

Mersin Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100 Yıl coşkusunu tüm kente yaydı. Düzenlenen konser etkinliklerini ilçelere de taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da müzik ziyafeti verdi. Anamur İskele’de zaferi kutlayan Mersinliler, sahne alan AG Band ile keyifli bir gün yaşadı.

Zaferin coşkusu tüm kenti sardı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından, 26 Ağustos’ta Özgecan Aslan Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Zafere Doğru 100. Yıl Oratoryosu’ ile kutlamalara başlayan Büyükşehir Belediyesi; sanatsal etkinliklerin yanında hafta boyunca kent genelinde basketbol, futbol ve çim hentbolu gibi sportif faaliyetler ve turnuvaları da düzenledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı günü Özgecan Aslan Meydanı'nda Nova Norda konseri ve ardından Gazapizm konseri ile Mersin merkezdeki vatandaşlar zaferi kutladı. İlçelerdeki konser programları kapsamında da Mut Kozlar Yaylası’nda Silver Kesici, Anamur İskele Dragon Parkı’nda ise AG Band sahne aldı.

“Sonuna kadar Cumhuriyet’in bekçisiyiz”

AG Band konseri ile coşkuyu yaşayan vatandaşlardan birisi olan Şevval Naz Uygur, 30 Ağustos’un coşkusuna yakışır bir konserde olduklarını belirterek, “Her sene böyle etkinlikler oluyor. Ben katılıyorum. Çok da memnunum, çok iyi iş çıkarıyorlar. Gerçekten tebrik ediyorum bütün şehir adına. Kendi adıma, bir Türk çocuğu olarak gurur duyuyorum. Sonuna kadar Cumhuriyet’in bekçisiyiz” diye konuştu.

Selma Öyser, “Çok beğendim, teşekkür ederim. Çok güzel eğleniyoruz. Bu konserlere ihtiyacımız vardı” derken, Ayfer Öztok da “Çok güzel bir etkinlik. Çok mutluyuz hepimiz. Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verdi.

Emekli öğretmen Hatice Erişir deBaşta Ulu Önder Atatürk’ümüze, silah arkadaşlarına, bütün şehitlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Hepsi nur içinde yatsınlar, ışıklar yoldaşları olsun” dedi.

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız: https://we.tl/t-FcUyzCu41r

 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları