A- A+

İkinci Baharlarında Şiirlerle Mest Oldular

07 Ocak 2023 10:09

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, Toroslar Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi içinde yer alan Emekli Evi üyelerine yönelik şiir dinletisi düzenlendi. Şair Sonay Arıdıcı, Şair ve Yazar Yahya Vurucu, Dilek Yörük ve İbrahim Can birbirinden güzel şiirleri seslendirerek, yaş almışlara unutulmaz bir gün yaşattı. Zaman zaman duygulu anlar da yaşayan yaş almış vatandaşlar, şarkı ve şiirlere eşlik ederek keyifli bir zaman geçirdi.

Yeter: “Emekli Evi üyelerini şiir ve müzikle buluşturduk”

Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Soğuk kış günlerini, duyguların söze inmesiyle anlamlandırmaya çalıştık. Sözün bittiği yerde, şiir ve müzik sanatla bütünlenmiş bir anlatımdır. Toroslar Emekli Evi üyelerini şiir ve müzikle buluşturduk” dedi. Emeklilerin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Yeter, “Onlara dokunmaya devam edeceğiz. Bugünkü dinletimizde Türk halk müziği ve şiir sunumu oldu, çok keyifli bir zaman geçirdik. Emeklilerimiz memnun kaldı” diyerek, bu tür etkinliklere devam edeceklerini vurguladı.

“Böyle moral verici şeylere ihtiyacımız oluyor”

Emekli Evi üyelerinden Bayram Bulut, Emekli Evi’nde birçok etkinlik gerçekleştirildiğini ve bu tür etkinliklerin kendilerini çok memnun ettiğini söyleyerek, “Öncelikle bize bu imkânı tanıyanlara çok teşekkür ederim. Çok güzel bir ortam. Geliyoruz, çayımızı, kahvemizi içiyoruz. Gazeteler, kitaplar okuyoruz” dedi. Şiir dinletisini de çok severek dinlediklerini dile getiren Bulut, “Gerçekten biz emekliler için güzel bir şey. Tabi ki böyle moral verici şeylere ihtiyacımız oluyor. Gelip burada dinliyoruz, eğleniyoruz” diye konuştu.

Yaş almış vatandaşlardan Şahgül Güler de, şiir dinletisinden çok memnun kaldığını belirtti. Güler, “Bu tür etkinlikler bizim için çok güzel oluyor,  çok seviniyorum. Sık sık bu tarz etkinlikler oluyor, biz de faydalanmak istiyoruz. Bizimki ikinci bahar, o yüzden çok güzel oluyor. Daha da fazla olmasını istiyoruz. Gerçekten çok mutlu oldum ve çok memnun kaldım” dedi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları