A- A+

Hafta İçi Her Gün Saat 7’de 7’den 70’e

16 Ekim 2022 10:03

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde ‘harekete devam’ sloganıyla kentin 11 noktasında gerçekleştirilen sabah sporu etkinlikleri devam ediyor. Sabah 7’de güneşin doğumunu karşılayan 7’den 70’e Mersinliler, haftanın her günü 1 saat spor yapıyor.

Kentin 11 noktasında sürdürülen proje kapsamında vatandaşlar, Mezitli Cumhuriyet Gösteri Merkezi, Galatasaray Meydanı, Özgecan Aslan Barış Meydanı, Tarsusi Kafe yanı, Fenerbahçe Meydanı, Kır Kahvesi yanı, Davultepe 100. Yıl Sahili, Viranşehir Yusuf Akın Parkı, Denizhan 1 Sitesi Sahili, Tarsus Atatürk Parkı ve Erdemli Sahili noktalarında, Büyükşehir Belediyesi’nin antrenörleri eşliğinde spor yapıyor. Cumartesi ve Pazar günleri spor yapmak isteyen vatandaşlar ise Galatasaray Meydanı, Kır Kahvesi yanı ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda buluşuyor.

“Biz güne güneşle başlayanlarız”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde antrenör olarak görev yapan Cem Aktarla, “11 farklı noktada sabahları spor yaptırıyoruz. Biz güne güneşle başlayanlarız. Hafta içi her sabah saat 7’de buluşuyoruz. Açık havada ve sıfır rakımda yaptığımız sporun, solunum yollarına katkısı çok daha fazla. Kapalı alanda ise oksijen tüketimi açısından kısıtlamalar olduğu için çok verimli olmuyor” dedi. Mersinlilere çağrıda bulunan Aktarla, “7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı, sahilde ve diğer noktalarda saat 7’de yaptığımız sporumuza bekliyoruz” dedi.  

“Güne zinde başlamak çok güzel”

Sabah sporuna katılan vatandaşlardan Zeki Çağlar, “Her sabah, Büyükşehir antrenörleri eşliğinde sahilde spor yapıyoruz. Güne zinde başlamak çok güzel. Grup halinde burada toplanıyoruz. Bedenen rahatlamanın yanı sıra, arkadaşlarla da bir araya gelmek ve sosyal aktivitelerde bulunmak çok güzel. Sabah güneş doğmadan, tüm yakın arkadaşları buraya davet ediyorum” dedi.

Emekli hemşire Safiye Değer, spora başladığı 2 yıldan bu yana 10 kilo verdiğini ve kendini çok iyi hissettiğini anlatarak, “Daha önce işe giderken, sahilde spor yapanları görüyordum, imreniyordum. Özellikle emekliler için ve ev hanımları için, evde boş vakit geçirene kadar, en azından sağlık için günde en az 1 saat spor yapmak çok güzel. Çok teşekkür ederiz Büyükşehir Belediye Başkanımıza. Her gün sabahı heyecanla bekliyorum. Keşke bütün şehirlerde olsa, çok güzel bir şey gerçekten” dedi.

Her sabah yaptığı spor sayesinde kendini daha dinç hisseden Fatime Dalgıç, “Belediyemizden çok memnunum. Spor çok iyi geldi. Evde kalırsak zaten hastalanır kalkamayız, ama buraya geldim canlandım, teşekkür ederim” derken, Sabriye Kozan ise, “Bu çok güzel bir aktivite gerçekten. Her yerde olması gerekiyor diye düşünüyorum. Belediye’ye de teşekkür ediyorum. Kendimi bildim bileli sporu severim, yapmaya çalışırım. Mersin de çok güzel, sahil daha da güzel” ifadelerine yer verdi.  

Tahir Öncü, “Spor çok güzel bir şey. Senelerdir yapıyoruz. Bu konuda Belediye’ye de teşekkür etmek lazım. Açık havada tabii daha güzel. 45 dakika spor yapıyoruz. Ondan sonra da yürüyüş yapıyoruz. Her kente nasip olmayan bir şey. Pazar da dahil her gün ara vermiyorum” dedi.  

Annesiyle birlikte bazı günler spor yapmaya gelen 9 yaşındaki Çisem Ergüven, “4’üncü sınıfa geçtim. Ara sıra annemle spor yapıyorum. Burada herkesle spor yapmak çok güzel” dedi. Yaşıtlarına çağrıda bulunan Ergüven, “Siz de gelin, annenizle spor yapın” diye konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları