A- A+

Gülnar Çocuk Atölyesi’nde Çocuklar da Mutlu, Veliler de

26 Ocak 2024 09:05

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Gülnar’da hizmete açtığı Çocuk Atölyesi’nde hem çocuklara yönelik nitelikli eğitim vermeye, hem de aileleri bilinçlendirmeye yönelik uygulamalara devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Gülnar’da yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başlayan Gülnar Çocuk Atölyesi’ndeki çocukların ailelerine yönelik, ‘Ebeveyn Yolculuğu’ başlıklı seminer gerçekleştirildi. Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık; çocukların gelişimi, çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği, ebeveynlikte yapılması ve yapılmaması gereken davranışları ailelere aktardı. Seminerin kendileri için oldukça bilgilendirici ve eğitici olduğunu belirten aileler ise, ilçelerine bir atölye açılmasından dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getirdiler.

Tanışık: “Gülnar Çocuk Atölyemiz, yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başladı”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, Gülnar Çocuk Atölyesi’nde gerçekleştirdikleri sunumun içeriğinden söz ederek, “Gülnar Çocuk Atölyemiz, hizmete başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. 1 aydır çocuklarımız ve ebeveynleri atölyemizden faydalanmaktalar. Bu süreç içerisinde ebeveynlerimizin de yolculuğunu desteklemek için, bugün ‘Ebeveyn Yolculuğu’ adı altında bir seminer düzenledik. Ebeveynlerimizin de tam ve istekli katılımıyla sunumumuzu gerçekleştirdik” dedi. Ebeveynlerin geri dönüşlerinin oldukça olumlu olduğundan da söz eden Tanışık, “Ebeveynlerimizin katılımları gayet aktifti. Süreci değerlendirdiğimizde onlardan da olumlu geri dönüş aldık” diye konuştu.

“Çocukların gelişim özelliklerini birebir takip ediyoruz”

Gülnar Çocuk Atölyesi’ne katılımın gün geçtikçe arttığını sözlerine ekleyen Tanışık, “Şu an 22 aktif öğrencimiz bulunmakta. Öğrencilerimizin gelişme alanlarına yönelik bütün etkinlik ve aktiviteler, gün içerisinde eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı. Ebeveynlere yönelik bu tarzdaki bilgilendirici sunumların devam edeceğini kaydeden Tanışık, “Ebeveynlerimiz çocuklarını teslim aldıktan sonra, çocukların gelişim özelliklerini birebir takip ediyoruz. Bu süreç içerisinde çocuklarımızın aile hayatlarında da desteklenmesi gereken durumları gözlemliyor ve belirlediğimiz konu başlıklarıyla ilgili olarak ebeveynlerimize aile danışmanlığı hizmeti ile seminerler veriyoruz” dedi.

Zeliha Aktaş: “Bu seminerler, ertelediklerimizi öne almayı sağlıyor”

Ebeveynlerden Zeliha Aktaş, çocuğunun 1 aydır Gülnar Çocuk Atölyesi’nde eğitim aldığından söz ederek, “Çok keyifli ve güzel geçiyor. Okula gitmek konusunda biraz sıkılma evresi yaşamıştı. Burası bizim için çok büyük bir artı oldu” dedi. Ebeveynlere yönelik verilen eğitim hakkında da konuşan Aktaş, “Veliler olarak sorumluluklarımız bitmiyor. Bunları bir kere daha vurgulayarak dinlemek çok hoştu. Açıkçası bu seminerler, ertelediklerimizi öne almayı sağlıyor ve bundan dolayı memnunuz” diye konuştu.

Çocuğunun atölyeye gelirken mutlu bir şekilde geldiğini de dile getiren Aktaş, “Çocuğum buraya gelirken oldukça keyif alıyor ve bir sıkıntı yok. Devam ediyoruz, mutluyuz. Büyükşehir’in hizmetlerinden de çok memnunuz. Bu konuda örnek bir Başkanımız olduğundan hiç kuşkum yok” ifadelerini kullandı.

Kader Kırmızı: “Çocuğum memnun oldukça ben daha çok memnun oluyorum”

Ebeveynlerden Kader Kırmızı ise, “Gülnar Çocuk Atölyesi daha yeni açıldı ve 1 aydır buradayız, çok memnunuz.  Çocuğum önceki okulundan daha mutlu, her gün buraya gelmek istiyor. Öğretmenimizden de çok memnun. Çocuğum memnun oldukça, ben daha çok memnun oluyorum. O mutlu olsun yeter” dedi. Yapılan sunumu da değerlendiren Kırmızı, “Bizim için çok iyi oldu. Zaten normalde yaşadığımız şeylerdi, ama bizi bilgilendirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Başkanımız da çok başarılı. İyi ki başımıza geldi, iyi de oldu” diye belirtti

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları