A- A+

Fındıkpınarı Katlı Otopark ve Pazar Yeri Açılışı İle Paket Atık Su Arıtma Tesisi Temel Atma Töreni Gerçekleşti

03 Mart 2024 20:24

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Fındıkpınarı Katlı Otopark ve Pazar Yeri Açılışı ile Paket Atık Su Arıtma Tesisi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Yağmurlu havaya rağmen törene Fındıkpınarı halkı yoğun katılım sağladı.

Fındıkpınarı Mahallesi’nde düzenlenen törene Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, Fındıkpınarı Mahalle Muhtarı Kenan Dizman, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Başkan Seçer, tören öncesinde Fındıkpınarı Mahallesi’nde esnaf ziyaret etti ‘Hayırlı İşler’ diledi.

Seçer: “Fındıkpınarı’nın kaynak sorununu gidereceğiz”

Programda konuşan Başkan Seçer, yağmurlu havaya rağmen Fındıkpınarı halkının gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yağmurun bereket olduğunu söyleyen Seçer, geçtiğimiz yılların kurak geçmesine rağmen MESKİ ekiplerin bilinçli çalışmasıyla bölgede en alt seviyede susuzluk yaşandığına dikkat çekti. Fındıkpınarı’nda yaşanan su sorunu için de hızla çalışmalara başladıklarını aktaran Seçer, “Burada tüm içme suyu şebekelerini değiştirdik. Kaynak sorunumuz var, arkadaşlar iki bölge tespit etti. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde sondaj çalışmalarını başlatıyorlar. Bu sayede Fındıkpınarı’nın kaynak sorununu da gidereceğiz” dedi.

“Mersin’de herkes mutlu, herkes birbirine sevgiyle, saygıyla bakıyor”

Son 5 yılda Mersin’in büyük gelişim ve değişim yaşadığını belirten Seçer, “Herkes; ‘Son 5 yılda Mersin’e ne oldu böyle?’ diyor. Mersin’de herkes mutlu, herkes birbirine sevgiyle, saygıyla bakıyor. Oysaki Mersin dendiği zaman daha önce farklı şeyler konuşulurdu ama o günler geride kaldı. Mersinliler hep bir arada, Doğu’sundan Batı’sına, Kuzeyinden Güney’ine kardeşçe yaşıyor. Burada herkes birbirini seviyor. Birbirimizi daha çok seveceğiz ve sayacağız” diye konuştu.

“Her türlü etkinlik için 4 katlı otopark emrinize amade”

Fındıkpınarı’nda yaşanan trafik ve araç parkı sorununu çözüme kavuşturmak için hayata geçirdikleri katlı otopark hakkında yurttaşlara bilgi veren Seçer, projenin maliyetinin toplam 46 milyon 300 bin 750 lira olduğunu söyleyerek, “Bu para sizin paranız. Sizin paranızı size harcıyoruz” dedi. Seçer, “1 zemin kat, 3 bodrum kattan oluşuyor. Sadece otopark görevi de görmüyor. Birçok fonksiyon yüklenebilir. Orada pazar yeri kurulabilir, etkinlik, düğün, nişan yapılabilir, mevlit okutulabilir. Her türlü etkinlik için 4 katlı otopark emrinize amade. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Yapılacak olan paket arıtma tesisi ile ilgili de bilgi veren Seçer, “Burada kanalizasyon sorunu var. Biz buradan fosseptikleri, vidanjör marifetiyle alıyoruz, arıtmaya götürüyoruz. Bize çok ciddi maliyetler yüklüyor. Şimdi bu arıtma tesisini kuracağız. Biz buradan aldığımız atık suları orada arıtıp bertaraf etmiş olacağız. Bizim buralara daha seri müdahale şansımız olacak” dedi.

“Belediye Başkanı halkın içindedir, halkın ta kendisidir”

Vazifelerini en iyi şekilde yaptıklarının altını çizen Başkan Seçer, “Belediye Başkanı halkın içindedir, halkın ta kendisidir. Sorunu birinci ağızdan dinleyen, ilk müdahale edecek olan odur. Bölgesini en iyi o bilir. Belediye başkanı kentinde yaşayan bütün gruplarla, farklılıklarla, toplulukla iyi ilişkiler içerisinde olmak zorundadır. O toplulukların huzurunu korumak zorundadır. O herkese sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, birliği, beraberliği aşılamalı. Kentlere böyle belediye başkanları gelmeli” diye konuştu.

Seçer, görev ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiklerine dikkat çekerek, “Türkiye’nin özeti Mersin gibi önemli bir kenti yönettiğimizin farkındayız. Bu bilinçle görev yapıyoruz. 5 yıldır bu bölgenin hassasiyetlerine, dengelerine, ihtiyaçlarına, taleplerine göre çalıştık. Ezbere değil, dersimize çalıştık öğrendik, hatmettik, uygulamaya koyduk. Bölgeyi tanıdık” şeklinde konuştu.

“Hizmet kervanı kaldığı yerden devam etsin, çıta daha da yükselsin”

Seçer, Mersin’in her noktasını sevdiklerini söyleyerek, “Bu başkan Mersin’i, Mersinlileri, milletini ve vatanını seviyor. Bu Başkan, sizden 5 yıl daha görev istiyor. Mersin huzurlu bir kent. Mersinli biliyor ki başkanı var. Başkanı sorunlara, olaylara kayıtsız kalmaz. Bu halk başkanına güveniyor, inanıyor. Çünkü biliyor ki başkanı da bu halka güveniyor, inanıyor. Bu nedenle sevgili Mersinliler, 5 yıl daha sizlere hizmet edeceğiz. Hizmet kervanı kaldığı yerden devam etsin, çıta daha da yükselsin, daha da güzel hizmetler yapalım. Hep beraber mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde bir 5 yıl daha gidelim” ifadelerine yer verdi.

Tuncer: “Büyükşehir Belediye Başkanımla birlikte çok güzel işler yapacağız”

Mustafa Kemal Atatürk’ün: ‘Vatanını seven işini en iyi yapandır’ sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, “İşte vatanını, bayrağını, milletini seven bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Ne mutlu. Benim de 1 Nisan’dan sonra; sizlerin desteğiyle; Büyükşehir Belediye Başkanımla birlikte çok güzel işler yapacağımıza hepiniz emin olun. Fındıkpınarı’nın keyfi yerinde. En önemli sorunu olan arıtma sorunu çözüldü. Diğer önemli konu otoparktı. Çok büyük sıkışıklık oluyordu, o da çözüldü. Biz başkanımızla uyum içinde Fındıkpınarımız dâhil bütün köylerimize eşit bir şekilde ihtiyacı olan hizmeti yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Fındıkpınarı Mahalle Muhtarı Kenan Dizman ise, Fındıkpınarı halkının yıllardır yaşadığı trafik sorununu Başkan Seçer’in çözdüğünü söyleyerek, “Vatandaşımız bu konudan dolayı çok rahatladı. Çok teşekkür ediyorum. İleriki zamanlarda güzel projelerle sayın başkanımız kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve protokol üyeleri, temel atma için butona bastılar ve temel atıldı. Program, Ayşe Dinçer konseri ile devam etti. Başkan Seçer de vatandaşlarla birlikte konseri dinledi, vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

Büyükşehir’den Fındıkpınarı halkına çok fonksiyonlu otopark

Fındıkpınarı Katkı Otopark ve Pazar Yeri yapı alanı  toplam 5 bin 837 metrekare ve arsa alanı da 1608 metrekareden oluşurken, yaklaşık 150 araç kapasitesine sahip bulunuyor. 4 katlı otopark, farklı kotlara yerleşen 3 bodrum ve 1 zemin kattan oluşuyor. Pazar yeri ve etkinlik alanı da zemin katı açık otopark olarak kurgulanmış olup, ihtiyaç halinde pazar yeri ve etkinlik alanı olarak da kullanılabilecek. Fındıkpınarı ile beraber Mersin Büyükşehir’in otoparklarında toplam araç kapasitesi 1096 araç oldu.

Fındıkpınarı Paket Atıksu Arıtma Tesisi yakın zamanda yurttaşların hizmetinde olacak

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Fındıkpınarı Paket Atıksu Arıtma Tesisi’nin de bitiş tarihi 13 Nisan 2024 olarak planlanıyor. Tesis tamamlandığında, yılda 826 vidanjörün Mezitli merkeze transferinde imtina edilecek. Tesiste; 1 adet Izgara Yapısı, 1 adet Tambur Elek, 3 adet Biyolojik Reaktör ve 1 adet Dengeleme Tankı bulunacak. Sözleşme bedeli 98 milyon 238 bin TL olan çalışmayla, bölgedeki atık sular paket atık su arıtma tesisine iletilerek arıtılacak. Bölgede yaşayan vatandaşlara uzun yıllar hizmet edecek şekilde tasarlanan tesis sayesinde, Mersin’e daha temiz ve sağlıklı bir mahalle daha kazandırılmış olacak.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları