A- A+

Büyükşehir’le Kadınlar Moral Buldukları Keyifli Bir Gün Geçirdi

12 Mart 2024 10:16

Kadın dostu belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ dolayısıyla kentte yaşayan işitme engelli kadınların hem topluma kazandırılması hem de sosyalleşmesi için kahvaltı etkinliği düzenledi.

Engellerin ortadan kaldırılması ve toplumsal bilinç oluşturulması adına düzenlenen etkinlikte hem merkezden hem Tarsus’tan gelerek kahvaltı etkinliğinde buluşan kadınlar, moral buldukları güzel ve keyifli bir gün geçirdi. Kadınlar, işaret dili ile tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bakırdöven: “Büyükşehir olarak, 7’den 70’e bütün vatandaşımızı kucaklıyor ve seviyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Dairesi’nde İşaret Dili Tercümanı olarak görev yapan Esra Bakırdöven, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla işitme engelli kadınlarla kahvaltı etkinliğinde bir araya geldiklerini ifade etti. Bakırdöven, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, 7’den 70’e bütün vatandaşımızı kucaklıyor ve seviyoruz” dedi.

Kadınlar, güneşli havanın tadını hep birlikte çıkardı

Etkinliğe katılan Nihal Şenatak, yapılan etkinliği çok beğendiğini söyleyerek, “Biz Tarsus ekibi olarak etkinliğe geldik. Vahap Başkanımıza bize çok destek oluyor. Hizmet anlamında Mersin ya da Tarsus fark etmiyor. Başkanımız kesinlikle eşit ve adil hizmet yapıyor” dedi.

Öğrenci olan Gül Çil de, yapılan etkinlik sayesinde farkındalıkların daha da arttığını dile getirerek,

“Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Belediyemiz bize destek olduğu için mutluyuz. Ben çalışanlarıyla, düşünceleriyle, hayvanlara olan yaklaşımı ve desteği ile Başkanımızın destekçi biri olduğunu düşünüyorum. Kendisini ve çalışmalarını hem seviyor hem beğeniyorum. İşitme engelli kadınlarla birlikte kahvaltı yaptık. Buradan da anlaşıldığı üzere Başkanımız farkındalık oluşturan kişi” diye konuştu.

Zeynep Akfırat ise, yapılan etkinlikten çok memnun kaldığını belirterek, “Kadınlarla ilgili Başkanımızın yaptığı etkinlikler ve hizmetlerden çok memnunum. Kadın emeklerinin çok ön planda olduğunu görüyorum. Bu da çok hoşuma gidiyor” ifadelerini kullandı.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları