A- A+

Büyükşehir’in Genç Basketbolcuları Gelişim Kampı’na Davet Edildi

03 Şubat 2023 09:10

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Basketbol Kurslarında eğitim gören iki genç sporcu, ‘FIBA Gelişim Projesi’ kapsamında ‘Gelişim Kampı’na davet edildi. Kocaeli’de 25-29 Ocak tarihleri arasında Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) koordinatörlüğünde düzenlenen FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamındaki 1. Ulusal Basketbol Kampı’na katılan 14 yaşındaki Sidre Çelik ve Lina İnan, elde ettikleri başarılarla hem ailelerini hem de Büyükşehir’i gururlandırdı. Başarılı sporcuların hedefi ise, ilerleyen süreçte Milli Takım kadrosuna dahil olabilmek.

Yılmaz: “Sporcularımızla çok uzun zamandır çalışıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde antrenör olarak görev alan Eren Yılmaz, genç sporcuların başarısından dolayı gurur duyduklarını söyledi. Yılmaz, “Bizler çocuklarımızı spora kazandırıyoruz. Aynı zamanda onları müsabakalara hazırlıyoruz. Sporcularımızla çok uzun zamandır çalışıyoruz. Onlarla birlikte, hem bizler hem aileler büyük emek vererek bu seviyeye geldik. Burada sadece bizim emeklerimiz yok. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bize sağladığı imkânlar olmasa, bu başarıları elde edemeyiz. Bu konuda tabi ki Belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

“Başarılarımıza bir yenisini daha ekledik”

Büyükşehir’in spor alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek ilerlediklerini söyleyen Yılmaz, “Sporcularımız, Türkiye Basketbol Federasyonu koordinatörlüğünde düzenlenen ve FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamındaki 1. Ulusal Basketbol Kampı’nın kadrosuna davet edildiler. Geniş bir kadroydu bu kadro. Geçtiğimiz sene de bir sporcumuz bu kadro içerisinde yer almıştı. Bu sene 2 sporcu gönderdik. İnşallah seneye 3 sporcuyla devam etmek istiyoruz. Bundan sonrasında ana kadro açıklanacak ve daha sonrasında uluslararası turnuvalar olacak. Kızların ana kadroda kalmak için büyük şansları olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

“Mersin bir spor şehri”

Büyükşehir sayesinde Mersin’in bir spor şehri olduğunu ve hayata geçirilen projelerin karşılığını verdiğini vurgulayan Yılmaz, “Mersin’in her yerinde spor şu an aktif durumda. Belediyemizin değerli antrenörleri ile birlikte, Mersin’imizin her yerinde çocuğundan tutun yaşlısına kadar herkese sporu yaydığımızı düşünüyorum. Bu da bizim için mutluluk verici bir şey. Emeklerimizin karşılığını aldık. Aileler de bu durumdan çok mutlular. Bu da bizim için güzel bir şey. İnşallah ileriki yıllarda bu sayımızı artırarak devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Çelik: “Büyükşehir olmasa buralarda olmazdık”

İlk defa kampa katıldığını ve çok heyecanlı olduğunu belirten genç sporcu Sidre Çelik, “Bu ilk kampımdı. Bu senenin benim için güzel bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. İleriki senelerde bu tecrübemden yararlanarak, daha iyi oynayacağımı düşünüyorum. Bu benim lehime oldu. Güzel bir şey. Orada öğrendiğim şeyleri yansıtacağımı düşünüyorum” dedi. Kariyer hedefinin A Milli Takım’da yer almak olduğunu belirten Çelik, “Basketbol ile ilgilenmekten dolayı çok mutluyum. Tabi illa ki zorlukları oluyor, ama başarılı olmak için bu zorluklara katlanmak gerekiyor. İleride de güzel yerlerde olmak istiyorum” diye konuştu. Elde ettiği başarılarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve spor kurslarının büyük faydası olduğunu söyleyen Çelik, “Bizleri yetiştirme konusunda imkân sağlıkları için teşekkür ediyorum. Onların üzerimizde emekleri var. Hocalarıma da teşekkür ederim. Onlar olmasa zaten buralarda olamazdık. Onlar gösteriyor, uygulamak bize kalıyor. Kendimi ileride Milli Takım’da görmek istiyorum. İlk hedefim bu zaten” ifadelerini kullandı.

İnan: “Hedefim A Milli Takım’da yer almak”

Geçtiğimiz sene de bu kampa davet edilen başarılı sporcu Lina İnan ise, “5-6 senedir basketbol ile ilgileniyorum. Çalışmalar güzel gidiyor, verimli geçiyor benim için. Her antrenmanda geliştiğimi fark ediyorum” dedi. Yıllardır gerçekleştirdiği çalışmaların karşılığını almaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayan İnan, “Emeklerimin karşılığını aldığımı düşünüyorum. Büyükşehir’e de teşekkür ederim. Onlar olmasa biz olmazdık” diye konuştu. Ailesinin de kendisiyle gurur duyduğunu söyleyen İnan, “Ailem de çok sevindi. Bundan sonraki hedefim A Milli Takım’da yer almak” diye konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları