A- A+

Büyükşehir’in Anında Müdahalesi İle Yağışlarda Olumsuzluk Yaşanmadı

26 Kasım 2023 17:54

Mersin’de 2 gündür süren şiddetli yağışlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Vahap Seçer önderliğinde aldığı tedbirler ve ekiplerin ihbarlara anında müdahale etmesi sayesinde kentte herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok başkanlığında oluşturulan kriz masasına gelen ihbarlara hızlı bir şekilde ulaşan ekipler, yerinde müdahaleler ile vatandaşların yoğun yağışları herhangi bir sorun yaşamadan atlatmasını sağladı.

Çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Genel Sekreter Olcay Tok, 13 ilçede bulunan ve önceden belirlenen kritik noktalara yerleştirilen ekiplerin gece-gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Tok, Şiddetli yağışlar başlayınca ekiplerimiz süratle müdahale ettiğinden dolayı halkımıza bir olumsuzluk yaşatmadık. Vatandaşlarımızın beklenen fırtına nedeni ile baca gazı zehirlenmesine, çatı uçmasına ve ağaç devrilmesine karşı duyarlı olması gerekiyor” dedi.

Vatandaşlardan Alo 185’e ihbarlar geldiğini ancak çok çabuk müdahale edildiği için ciddi boyutta bir su baskını ihbarı almadıklarının altını çizen Tok, “2 gün süren şiddetli yağışların Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ açısından başarı ile geçtiğini söyleyebilirim. Halkımıza bir olumsuzluk yaşatmamak bizim en büyük mutluluğumuz oldu” diye konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları