A- A+

‘Büyükşehir’den Kaynar, Herkese Yarar’

01 Ocak 2023 09:22

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden biri olan ve vatandaşların büyük beğenisini toplayan kaynar ikramı, bu kez de Akdeniz İlçesi’nde yer alan Yoğurt Pazarı’nda vatandaşlara ulaştırıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi bu kış toplam 100 bin kişiye kaynar ulaştırmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yürütülen çalışma ile Büyükşehir’in Aşhanesi’nde usta eller tarafından hazırlanan kaynarlar, soğuk kış günlerinde Mersinlilerin içini ısıtmaya devam ediyor.

‘Büyükşehir’den Kaynar Herkese Yarar’

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Büyükşehir’den Kaynar Herkese Yarar’ sloganıyla, haftanın 6 günü 6 farklı noktada 15.30-17.00 saatleri arasında vatandaşlara kaynar ikram ediliyor. Anadolu kültürüne özgü olan kaynar, Büyükşehir Belediyesi mobil araçlarıyla vatandaşlara sunuluyor. Soğuk kış günlerinde bağışıklıkların düşmesi, hastalıkların artması nedeniyle Büyükşehir, dağıttığı kaynarla vatandaşlara ilaç niyetine ikram yapmış oluyor. İçerisinde şifalı malzemelerin yer aldığı ve sağlıklı bir içecek olan kaynar, vatandaşlardan da büyük ilgi görüyor.

Bu hizmet; Pazartesi günü Tarsus’ta PTT yanında, Salı günü Mezitli’de bankalar önünde, Çarşamba günü Toroslar’da Kuvayi Milliye Caddesi’nde, Perşembe günü Akdeniz’de Yoğurt Pazarı’nda, Cuma günü Yenişehir’de Alanya Sokağı’nda, Cumartesi günü ise Tarsus’ta Kültür Park önünde devam ediyor.

Gültekin: “Hedefimiz 100 bin kişiye ulaşmak”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda Psikolog olarak görev yapan Elçim Gültekin, “Kaynar, Anadolu kültürüne özgü, sağlıklı ve şifalı bir içecektir. Soğuk kış günlerinde insanlarda bağışıklıklar düşüyor ve buna bağlı olarak hastalıklar artıyor. Bunları önlemek ve vatandaşımızın da içinin ısınması dolayısıyla verdiğimiz bir hizmet. Kaynar, normalde soğuk ve sıcak içilebilir. İçerisinde havlıcan, zencefil, zerdeçal gibi şifalı bitkilerin olduğu bir karışım. Belediye olarak şu anda 6 noktada ve haftanın 6 günü 15.30 ile 17.00 saatleri arasında kaynar dağıtımı yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu kaynar hizmetinden faydalanmaları için bekliyoruz. Hedefimiz 100 bin kişiye ulaşmak. Umarım bütün vatandaşlarımıza şifa olur” dedi.

Vatandaş Büyükşehirin tüm hizmetlerinden memnun

Kaynar ikramından faydalanan vatandaşlardan İbrahim Düzgün, “Başkanımızdan memnunuz. Yapmış olduğu bütün işlerden memnunuz” diye konuştu.

Kaynar ikramında bulunulan Emrah Aslan ise “Vahap Başkan bir tane. Hizmetleri çok iyi. Adanalıoğlu ve Kazanlı’nın yolları çok kötüydü. Hepsini yaptı ve bu yollar şimdi çok güzel. Kazanlı’da sahil şeridini de yaptı. Biz çok memnunuz Vahap Başkan’dan” ifadelerini kullandı.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları