A- A+

Büyükşehir’den Emeklilere Huzur Veren Geziler

17 Temmuz 2023 09:29

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Emekli Evleri’nin imkanlarından faydalanan yaş almış yurttaşlar, sosyal faaliyetlerle moral bulmaya devam ediyorlar. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda, ‘Emekliler Haftası’ kapsamında programlar düzenlendi.

İki ayrı günde gerçekleşen programların ilk gününe Tarsus Emekli Evi’ne üye emekliler katılım sağlarken, ikinci programa ise Yenişehir ile Halkkent Emekli Evi üyeleri iştirak etti.

Tarsus Gençlik Kampı’nın doğal ortamında, çam ağaçları altında gerçekleşen programa Büyükşehir’in tahsis ettiği otobüslerle gelen emeklilere, Büyükşehir Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından egzersiz hareketleri yaptırılıp, ardından tansiyon ölçümleri gerçekleştirildi.

Sonrasında çalınan müzik eşliğinde halaylar çekip, oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen emeklilerden Mahmut Serbest flüt çalarak, Bekir Karasu ise Ankara havalarından oyun sergileyerek etkinliğe renk kattılar.

Yeter: “Bu ülkeye verdikleri hizmetlerden dolayı emeklilerimize şükran borçluyuz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Emekli Evi üyelerinin yaşam kalitelerinin ve sosyal refahının artmasına katkı sunmak adına, Tarsus Gençlik Kampı gezisini düzenlediklerini belirten Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Emekliler Haftası sebebiyle, tüm emeklilerin ikinci bahar dediğimiz dönemlerini kutlarız. Bugüne kadar aktif işgücüne katılıp, bu ülkenin güçlü ve daim olmasını sağlamaları sebebiyle de, bütün emeklilere şükran borçluyuz” dedi.

Emekli Mustafa Keleş: “Burada aile ortamında gibiyiz”

Tarsuslu şairlerden ve Emekli Evi üyelerinden Mustafa Keleş, ortamdan çok memnun olduğunu belirterek, “Emekli Evi’ne ilk üye olanlardanım. O zamandan bu yana biz çocuklarımızla, kızlarımızla, personelle beraberiz. Burada aile ortamında gibiyiz. Bir şikayetimiz yok, her şeyden memnunuz ve devamını istiyoruz” diye konuştu.

Emekli Sevilay Ayhan: “Burada emekli arkadaşlarımla olmaktan dolayı mutluyum”

Tarsus Emekli Evi’nin etkinliklerine sürekli katıldığını ifade eden Sevilay Ayhan, “Emekli arkadaşlarımla ve dostlarımla olmaktan dolayı çok mutluyum. Başkanımız Vahap Seçer’e ve gösterdikleri ilgiden dolayı buradaki personele çok teşekkür ediyorum. Biz emeklilere güzel ve nezih bir ortam sağlayıp, hayatımıza anlam kattılar” şeklinde konuştu.

Emekli Bayram Bulut. “Emekli Evi’nin düzenlediği gezilere katılıyoruz”

Büyükşehir’in bu tür etkinliklerinin, emekliler için bulunmaz bir nimet olduğunu ifade eden Halkkent Emekli Evi üyesi Bayram Bulut, Emekli Evi’nin düzenlediği gezilere katıldığını belirterek, “Daha önce gezi kapsamında Silifke’ye, ardından da Arslanköy’e gittik. Emekli Evi’nde oturuyor, arkadaşlarla sohbet ediyor, televizyon seyrediyor, gazetemizi okuyor, çayımızı ve kahvemizi içiyoruz. Bu gibi hizmetler tabi ki biz emekliler için güzel şeyler. Bugün de bizi Tarsus’a Gençlik Kampı’na getirdiler. Güzel bir hava oldu” dedi.

Emekli Nurcan Akbaş: “Yapılan hizmetler sadece parayla olacak şeyler değil”

Emekli banka müdürü Nurcan Akbaş ise, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerinden memnun olduğunu belirterek, “Her gün sabah erken saatte sahilde spor yapıyoruz. Sık sık doğa gezilerine gidiyor, çevre temizliği yapıyoruz. Bunlar harika şeyler. Belediye Başkanımızın hayata geçirdiği değişik faaliyetler var ve onları da basından takip ediyoruz. Vahap Seçer gerçekten büyük hizmetler veriyor. Kendisine çok minnettarım, teşekkür ediyorum. Bunlar sadece parayla olacak şeyler de değil. Bunlar emek gerektiren, özveri gerektiren çalışmalar. Daha önce görev yapan belediye başkanlarının da bazı etkinlikleri oldu, ama Vahap Seçer hepsinden çok farklı. Direk tabana inebiliyor ve onların bu tür faaliyetlere katılmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Emekli Semiha Serbest: “Gezi için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

Emekli Evi üyelerinden Semiha Serbest, “Yatalak bir annem var. O’na Büyükşehir tarafından yemek hizmeti veriliyor. Bugünkü gezi için de Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İkramlar, sağlık taraması ve spor aktiviteleri çok güzeldi” diye konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları