A- A+

Büyükşehir’den Depremzede Vatandaşlar İçin Piknik Etkinliği

22 Haziran 2023 08:49

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin izlerini silmeye yönelik faaliyetlere devam ediyor.

Depremin ilk anından itibaren tüm bölgelere ulaşan ve yardımlarını götüren Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e gelen depremzede vatandaşların da ihtiyaçlarını karşılamak ve moral vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Halk Sağlığı ve Denetim Şubesi ekipleri, Davultepe Geçici Barınma Merkezi’nde kalan depremzedelere yönelik Toroslar ilçesine bağlı Darısekisi Örnek Köyü’nde piknik etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte vatandaşlar havanın tadını çıkararak piknik yaparken, minikler de yemyeşil bir alan içinde doyasıya oyun oynadı.

Deniz: “Amacımız, kadın ve çocuklara yaşadıkları zor günleri atlatmalarında destek olmak”

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi’nde Fizyoterapist olarak görev yapan Ayşe Deniz, “Bugün Davultepe Geçici Barınma Yurdu’nda kalan depremzede kadın ve çocukları, Darısekisi Örnekköy’e getirdik. Birlikte piknik etkinliği yaptık. Konuklarımızın öncelikle sağlık taraması yapıldı. Şeker ve tansiyon ölçümü sonrasında, egzersiz ve doğa yürüyüşüyle programımızı sonlandırdık. Amacımız, kadın ve çocuklara yaşadıkları zor günleri atlatmalarında destek olmak, moral vermekti. Güzel vakit geçirdiklerini düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Zeynep Yanaray: “Düzenlenen piknik bize moral oldu”

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından Mersin’e geldiklerini belirten Hataylı depremzede Zeynep Yanaray, Büyükşehir’in etkinlikleri sayesinde moral bulduklarını ifade etti. Davultepe Geçici Barınma Merkezi’nde kaldıklarını kaydeden Yanaray, “Bize kapılarını açtığı için, Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Sığınacak bir yerimiz oldu. Yaşadığımız o anlar anlatılmaz. Allah kimseye bir daha yaşatmasın. Şu an düzenlenen piknik, bizlere moral oldu. Yaralarımızı böyle sarmaya çalışacağız” dedi.

Nurten Tuncay: “Büyükşehir Belediyesi bize çok güzel kucak açtı”

Depremzede Nurten Tuncay ise çok kötü bir dönem geçirdiklerini, ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde hayata tutunduklarını vurgulayarak, “Mersin Büyükşehir Belediyesi bize kucak açtı ve evimizi aratmadı. Çok güzel baktılar, çok güzel moral verdiler. Çocuklarımıza güzel eğlence yerleri, oyun alanları yaptılar. Bizim için böyle bir piknik sunduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Mersin halkı da bize çok iyi davrandı. Çok mutluyuz şu an” diye konuştu.

Minikler doğanın içinde eğlencenin tadını çıkardı

Pikniğe katılan minik Ahmet Kazar, “Ben Hatay’dan geliyorum. Vahap Seçer bize Davultepe’de bir yurt açtı. Orada oturuyoruz. Onlar olmasa biz ne yapardık? Çok teşekkür ediyorum onlara. Şu an burada pikniğe geldik. Top oynayacağız, şarkı söyleyeceğiz. Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Minik misafirlerden Aygül Taçyıldız ise, “Bugün pikniğe geldik, arkadaşlarımla oyunlar oynadık. Çok güzeldi. Toplar dağıttılar. Güzel vakit geçirdik” diyerek duygularını ifade etti.  

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları