A- A+

Büyükşehir Minikler Şenlik Ligi’nin 2.’Si Gerçekleşiyor

08 Temmuz 2023 09:34

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hem sporu teşvik etmek hem de yaygınlaştırmak amacıyla, spora olan desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, geçen sene ilkini gerçekleştirdiği ‘U-11/ U-12 Minikler Şenlik Ligi’nin bu sene ikincisini organize ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından amatör futbol kulüplerine yönelik düzenlenen ve bugün başlayacak olan turnuva, Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile gerçekleşiyor. Yaklaşık 1 ay sürecek olan turnuvada, 65 takım şampiyonluk için ter dökecek.

Taşkın: “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın her zaman yanındayız”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Futbol Şenlik Ligi’nin, 11-12 yaşındaki çocuklara yönelik bir turnuva olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Söz konusu turnuva, Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa yaptığımız bir organizasyon. Turnuvada 65 takım ve 650 civarında çocuğumuz mücadele ediyor. Geçen sene ilkini yaptığımız bu turnuvanın, bu yıl ikincisini yapıyoruz. Çocuklarımız için keyifli bir organizasyon oluyor. Çocuklarımız sporun her türlü güzelliğini sergiliyorlar. Bu tür organizasyonlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak onlara ne kadar destek verdiğimizin ve yanlarında olduğumuzun da bir göstergesi oluyor” dedi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları