A- A+

Büyükşehir İle Yollar Her Zaman Güvenli ve Konforlu

14 Mayıs 2024 09:01

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Mersin genelinde yol ve asfalt çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ekipler, özellikle ana arterlerde çeşitli kurumların altyapı kazı çalışmaları sonucunda ve ömrünü tamamlayan yollarda meydana gelen bozulmaları kapsamlı bir çalışma ile yeniliyor.

Planlı bir şekilde yürütülen çalışmalar neticesinde Mezitli, Yenişehir ve Tarsus’ta asfalt yollardaki deformasyonlar Büyükşehir ekipleri tarafından tespit edilerek işaretleniyor ve kesme çalışması yapılarak alt zemin güçlendiriliyor. Ardından bu alanlar yol kotuna göre yeniden asfalt dökülerek yenileniyor.

Gündüz trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmalar gece yapılıyor

Şehrin her noktasında belli bir program dahilinde çalışarak yol bakım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekipler; sürücülerin güvenliği ve konforunu artırmayı hedefleyerek, gün içinde trafik yoğunluğunun fazla olduğu önemli kavşak noktalarını gece çalışmasıyla yeniliyor.

Son zamanlarda Tarsus, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde periyodik olarak devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında; Tarsus ilçesine bağlı Kırklarsırtı Mahallesi, Kasım Ekenler Bulvarı’ndaki kavşak ile Mezitli ilçesi Kuyuluk Kavşağı içinde asfalt yenileme çalışması yapılırken, Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Demokrasi Kavşağı yolunda da kısmi kaplama çalışması gerçekleştirildi.

Koordineli olarak devam eden çalışmalarla birçok ilçede; sıcak asfalt, sathi kaplama, yol  bakım-onarım, yeni yol açma, kaldırım yapım bakım ve onarım  işlemlerini aralıksız sürdüren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, biten çalışmaların hemen ardından plan ve program dahilinde  faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberin Fotoğrafları