A- A+

Büyükşehir Her Yaş Grubunu Tiyatroyla Buluşturuyor

11 Haziran 2023 09:32

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu, kent genelinde gösterimlerine devam ediyor. Her yaş grubundan izleyicinin ilgisini çeken oyunları sergileyen Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Tarsus’ta sahneledikleri iki oyunla sanatseverlerden tam not aldılar.

Tarihi Tarsus Evleri’nin de bulunduğu Kızılmurat Mahallesi’nde yer alan St. Paul Meydanı’nda çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatan ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ ile yetişkinlere Anadolu’nun insan özelliklerini anlatan ‘Kamyon’ oyunu sahnelendi.

Gündüz çocuklar, akşam yetişkinler için tiyatro

St. Paul Meydanı’nda ilk olarak yönetmenliğini Ozan Erdönmez’in üstlendiği, Mustafa Dincir’in de muhteşem bir performans sergilediği çocuk oyunu ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ oyunu oynandı.

Akşam saatlerinde ise kırsal bir bölgede kamyonları bozulan ve kaldıkları zor durumdan kurtulmaya çalışan 4 kişinin yaşadıklarını anlatan ‘Kamyon’ oyunu izleyici ile buluştu. Memet Baydur’un yazdığı, Necati Kutlu’nun yönetmenliğinde sahnelenen ‘Kamyon’ oyununda, iş yaşamının zorlukları ve işçilerin yaşadıkları sıkıntılara sanatsal dille vurgu yapıldı.

Matyar: “Açık havada tiyatro keyfi yaşatmak istedik”

Şehir Tiyatrosu Şube Müdürü Eylem Matyar, seyircilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, “Bugün Tarsus’a Şehir Tiyatromuzun iki oyunuyla birlikte geldik. Gündüz ‘Dünyanın Eski Zamanları’ adlı çocuk oyunumuz ve akşam da yetişkinlerimiz için ‘Kamyon’ adlı oyunumuzla, yaz akşamlarında açık havada tiyatro keyfi yaşatmak istedik. Katılım güzeldi. Seyircilerden olumlu tepkiler aldık. Bundan sonra da bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

“Kamyon” adlı tiyatro oyununu çok beğendiğini belirten seyircilerden Dile Tabanoğlu, “Tarihi bir ortamdaydık. Oyuncuların performansını çok beğendik. Devamını diliyoruz, çok güzel bir oyundu. Beğenerek izledik” şeklinde konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları