A- A+

Büyükşehir Belediyesi’nden Kozlar Yaylasında Zafer Bayramı Konseri

31 Ağustos 2022 15:30

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Mut’a bağlı 1310 rakımlı Kozlar Mahallesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri düzenlendi. THM sanatçısı Silver Kesici’nin sahne aldığı konsere Mutlular yoğun ilgi gösterdi.

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selahattin Arslan, CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı, CHP Mut Gençlik Kolları Başkanı Ali Deniz Oral ve Büyük Zafer’in coşkusunu yaşamak üzere bir araya gelen çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlamalar, fener alayı yürüyüşü ile başladı.

Küçükten büyüğe herkesin ellerinde Türk Bayrağı ile katıldığı etkinlikte konuşan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, düzenlenen etkinlik dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Selahattin Arslan: Türkiye’yi daha çağdaş noktalara taşıyacağız”

Daha sonra söz alan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Selahattin Arslan ise, 30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilanını içerdiğini belirterek, bunu kutlamanın her vatandaşın en doğal hakkı olduğunu söyledi.

Kozlar Mahallesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda farklı bir yeri olduğunu da vurgulayan Arslan, Akdeniz bölgesinde Kuvayı Milliye’nin ilk olarak Mut’ta kurulduğunu ve Kozlar Mahallesi’nde şu anda yaşayanların dedelerinin, Kurtuluş Savaşı esnasında cephede ve cephe gerisinde büyük hizmetleri olduğunu söyledi. Arslan “Birlik ve beraberlik içinde oldukça Türkiye’yi daha çağdaş, aydın ve geleceği parlak noktalara hep birlikte taşıyacağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Silver Kesici ise birbirinden güzel THM eserlerini, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılını kutlamaya gelen Mutlular ile birlikte büyük coşku ile seslendirdi.

“Uzun zamandır böyle etkinliklere hasrettik”

Düzenlenen etkinliğin çok güzel olduğunu söyleyen Fatma İlbey isimli vatandaş “Çok teşekkür ederiz, uzun zamandır böyle bir etkinliğe hasret kalmıştık” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mut’ta gerçekleştirdiği tüm hizmetlerin çok güzel olduğunu belirten Yasin İpek “Konser çok güzel geçiyor, teşekkür ederiz. Hizmetlerden gayet memnunuz, çok güzel işler yapılıyor. Mut halkı olarak teşekkür ederiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mut’ta gerçekleştirdiği çalışmaların çok yerinde ve doğru olduğuna inandığını söyleyen İlhan Alagöz isimli eczacı “İlk kez geliyorum konsere, çok güzel bir etkinlik. Mut’ta 1 yıldır yaşıyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini 1 yıldır görüyorum ve çok memnunum. Çok güzel hizmetler veriyor” diye konuşurken, Ali Öcal isimli esnaf ise “Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut halkı için, bizim için çok güzel etkinlikler yapıyor, memnununuz. Hizmetler güzel, iyi ilerliyor her şey, halkta bundan memnun” şeklinde konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız: https://we.tl/t-IzZmBBSBYG

 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları