A- A+

Büyükşehir, Bayramda Kent Temizliği İçin Hummalı Bir Çalışma Yürütüyor

17 Haziran 2024 15:03

Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarına hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunmak için tüm birimleri ile görevde olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nın 2. gününde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde 4 merkez ilçede temizlik ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Bayramın ilk gününde başta merkez olmak üzere ilçelerde mezbahaların yanı sıra mobil kesim üniteleri ile vatandaşların kurban kesim işlemlerinde ücretsiz olarak hizmet sunan Büyükşehir, kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından hummalı bir hijyen çalışması yürüttü.

Ekipler bu kapsamda Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, çevre kirliliğinin ve sinek, haşere, larva ve diğer vektör popülasyonunun önüne geçebilmek için özverili bir çalışma gerçekleştirdi.

İlk olarak mobil kesim ünitesinin çevresindeki atıkları toplayan ekipler, mobil süpürge araçları ile çevre temizliği yaptı. Arazöz yardımı ile yolları tazyikli su ile yıkayan ekipler ardından mobil ünite alanları ile birlikte çöp konteynerlarında ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarını tamamladı. Halk sağlığı ile ilgili her türlü önlemleri alan ekipler, kesim noktalarını vatandaşlar için yeniden hijyenik hale getirdi. Bayram süresince kent genelinde vatandaşların olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmaması için ekipler, teyakkuzda bekleyecek.

Güngör: “Ekiplerimiz, kentte olumsuz bir durum yaşanmaması için hazır halde bekliyor”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Temizlik Hizmetleri Şube Şefi Danyal Güngör, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın hizmet sunduğu kurban kesim ünitelerinin olduğu noktalarda hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Güngör, “Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve bu noktalarda herhangi bir kirliliğe meyil verilmemesi için ekiplerimizi o bölgelerde hazır halde bulundurduk. Alanda önce genel bir temizlik yaptık. Ardından yıkama arazözümüz ile temizlik yaptık ve ilaçlama hizmetlerini yürüttük. İlçelerimizde 201 ilaçlama personelimiz ve 176 personelimizle aralıksız hizmet vermekteyiz” dedi.

Vatandaşların taleplerini ‘Teksin’ veya ‘Alo 185’ hattı üzerinden iletebileceklerini belirten Güngör, “Vatandaşlarımız bize ulaştıkları taktirde sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” sözlerine yer verdi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları