A- A+

Başkan Seçer, Silifke Yeni Sanayi Esnafı İle Buluştu

07 Mart 2024 16:59

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Silifke İlçesi ziyaretinde, Silifke Yeni Sanayi esnafı ile bir araya gelerek, Gökdeniz Garage Oto Yıkama’nın açılışını gerçekleştirdi.

 

Başkan Seçer’e,  CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Mustafa Turgut, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Silifke İlçe Başkanı Zarif Korkmaz, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Turgut, İYİ Parti Eski Silifke İlçe Başkanı Medine İslim, Silifke İlçesi Yeni Mahallesi Muhtarı Sebahat Yılmaz, Gökdeniz Garage Oto Yıkama Sahibi Kazım Kakavan, Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları ile Yeni Sanayi esnafı eşlik etti. Başkan Seçer, yeni sanayi esnafı tarafından yoğun bir coşku ile karşılandı.

 

Seçer: “Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa kalitelisini ve en iyisini yapar”

Programda konuşan Başkan Seçer, sanayi esnafından gelen yol yapım ve bakım taleplerini dikkate aldıklarını belirterek, yeni sanayinin ara yollarında da çalışmalar başlatacaklarını aktardı. Seçer, “Burada yağmur suyu sorunu var. Asfaltın düşmanı sudur. Biz dökeriz. Yaparız ama sizin paranızı sokağa atmış olutuz. Çünkü 2 sene sonra yine bozulur. Altyapısını yapmadan iş yapmıyoruz. Hakikaten Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa kalitelisini ve en iyisini yapmaya çalışıyor ve yaptı da. Buranın önce yağmur suyu sistemini yapacağız ve ardından da sıcak asfaltını dökeceğiz onun sözünü veriyorum” dedi.

 

“Arkum, Atakum, Yeşilovacık kanalizasyonu ve arıtmasının inşaatını başlatıyoruz”

5 yıl boyunca Silifke’ye önemli ve değerli çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Seçer, “2. dönemimizde çok daha iyilerini yapacağız. Silifke’nin arıtması sıkıntılı. 2. kademe inşaatını başlatıyoruz. Silifke, Arkum, Atakum, Yeşilovacık kanalizasyonu ve arıtması inşaatını başlatıyoruz. Finansman sorunumuz vardı onu da çözdük. Önemli bir kaynak bulduk. Silifke de dahil, Yeşilovacık’tan Tarsus Yenince’ye kadar hem kanalizasyon hem atık su arıtma tesislerinin projelerini finanse edecek yaklaşık 5.5 milyar TL finansman bulduk” diye konuştu. Silifke’de yürütülen yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Seçer, bugüne kadar 4 yılda Silifke’de toplam 102 bin ton asfalt kullandıklarını, sadece 2024’te ise 70 bin ton, asfalt kullanacaklarını belirtti. 

 

“Belediyenin kasası şu anda tertemiz ve planlı”

Başkan Seçer, 2019’da göreve geldiklerinde borçlu olarak devraldıkları mali tabloyu çok farklı bir noktaya getirdiklerini ifade etti. Seçer, “Borç harç içerisinde, hesapsız kitapsız bir borçlanmadan devralınmış bir belediye kasası vardı. Şu anda tertemiz, planlı, ne yaptığını bilen, güçlü finansman dayanağı olan; hesabı, kitabı kuvvetli, yaptığı iş doğru ve kaliteli bir belediye şekline dönüştü” dedi. Büyükşehir’in mali tablosunun son drece iyi olduğunu vurgulayan Seçer, “Bizim mali tablolarımızı inceleyenler şaşırıyor. ‘Bu bir mucize’ diyor. Dün metro ile ilgili gelen yetkili; ‘4 yıllık mali tablonuz gerçekten bir ders niteliğinde. Bunun okutulması lazım. Bunu nasıl başardınız?’ diyor. Bunu disiplinle, bilinçle ve iyi insan kaynağıyla başardık. Ama yaptığımız yatırımlarda da en makul fiyatlara en kalitelisini yapma gayreti içerisinde olduk” dedi.

 

“Belediye olarak Mersin tarihinde tarıma en yüksek bütçeyi ayırdık”

Silifke’de sadece yol yapmadıklarını, hayatın her alanında yurttaşların yanında olduklarını vurgulayan Seçer, “İşimiz sadece yol yapmak değil. Bölgenin tarımından ihtiyaç sahibi yurttaşlara, çocuklarımızdan gençlerimize, kadınlardan yaş almış, belediyeye ve devlete ihtiyacı olan yurttaşlarımıza kadar herkesin yanında olduk. Mersin tarihinde; belediyenin tarıma en yüksek bütçeyi ayırdığı ilk 5 yılı yaşadı. Bundan önce böyle bir örneği yoktur” ifadelerine yer verdi.

 

“Her kesime dokunuyoruz”

“Tarım bizim için önemli” diyen Seçer, tarım için ayırdıkları ve ayıracakları bütçeyi paylaşarak, “4 yılda 125 milyon TL direkt destek verdik. Sadece bu yıl 119 milyon TL ayırdık. Yani 4 yılda tarıma yaptığımız desteği 2024’te yapacağız. Çünkü sonucunu iyi aldık” dedi. Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi sayesinde 30 aileye küçükbaş hayvan verdiklerini belirten Seçer, “4 yılda 240 aile işletme kurdu. Bunun yarısından fazlası kadın. Her kesime dokunuyoruz” diye konuştu.

 

Turgut: “2019’dan beri Başkanımız Silifke’ye ve Mersin’e çok güzel hizmetler verdi”

CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Mustafa Turgut, göreve geldikleri takdirde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte iş birliği halinde Silifke’de hizmet yapacaklarını ifade ederek, “2019’dan beri Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, Silifke’ye Mersin’e çok güzel hizmetler verdi ve onun kazanacağını biliyoruz. Silifke’de güzel tepkiler alıyoruz. Biz de kazanacağımıza eminiz. Önümüzde bir fırsat var. Bu sefer hem ilçe belediyesi hem Büyükşehir Belediyesi’ni birleştirelim. Hem ilçeyi hem Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız” dedi.

 

Turgut: “Başkanımız verdiği sözleri tutar”

Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Turgut, alın teri ile ekmek kazandıklarını ve bu süreçte kendilerine yardım eli uzatan insanları da unutmayacaklarını belirterek, “Bize hizmet edenleri, faydası dokunanları, yanımızda olanları daima görürüz, biliriz. Değerli Başkanım, önceki sene sanayimizi ziyarete geldi. Bizlerden biri olduğunu bize gösterdi. Açılışını yaptığımız, şu an içinde bulunduğumuz dükkânın da bulunduğu yeni sanayi sitemizin yolunu, kanalizasyonunu, içme suyu şebekesini bizlere yaptı ve teslim etti. Başkanımızın bir özelliği var; sözü veriyor, verdiği sözünü de tutuyor” dedi.

 

Silifke ilçesi Yeni Mahalle Muhtarı Sebahat Yılmaz, programa katılan herkese teşekkür edip iş yerinin hayırlı olmasını dileyerek, “334-335-336 Sokaklarda asfaltlanması gereken yerler vardı. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız da söz vermişti. Bugün başladılar, devam ediyor arkadaşlar” dedi. 

 

Garage Oto Yıkama Sahibi Kazım Kakavan da açılışa katılan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Gökdeniz Garage Oto Yıkama’nın açılışı yapıldı.

Haberin Fotoğrafları