A- A+

Başkan Seçer, Siirt Doğancalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Taziye Evi İnşaatını Ziyaret Etti

04 Mart 2024 09:28

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer,  Siirt Doğancalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Taziye Evi inşaatını ziyaret ederek, Akdeniz İlçesi Gündoğdu Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Mahalle halkı Başkan Seçer’e yoğun ilgi gösterirken, “31 Mart’ta seninleyiz, destek vereceğiz” diyerek de yerel seçimler için desteklerini ifade ettiler.

Mahallede Başkan Seçer’e; CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut ve ilçe yönetimi,  Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Siirt Doğancalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Ramazan Özcan, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdurrahim Ulusal, Hal Mahalle Muhtarı Sıdık Karaman, Siirt Doğancalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği yöneticileri ve üyeleri, Meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları ile Gündoğdu mahalle halkı katılım sağladı.

Gündoğdu halkından Seçer’e tam destek

Başkan Seçer’e Gündoğdu mahalle halkı yoğun ilgi ve sevgi gösterdi, Seçer’i coşku ile karşıladı. Mahalle halkı, Büyükşehir tarafından mahallelerine yapılan tüm destekler ve hizmetler için Başkan Seçer’e teşekkürlerini ilettiler. Seçer “31 Mart’ta seçime gidiyoruz” derken, vatandaşlar da “Seninleyiz” ifadelerini kullandılar. Seçer de “Kazanacağız, toplumun her kesiminden destek alacağız” dedi.

“5 yıllık sürede Mersinlilerin özlediği bir başkanlığı yapmaya gayret ettim”

Vatandaşların ihtiyacı olan noktada çözümler üreterek hizmetleri sürdürdüklerini ifade eden Seçer, “5 yıllık sürede Mersinlilerin özlediği bir başkanlığı yapmaya gayret ettim. Mersinlilerin özlediği başkanlık şuydu; Mersin’de her bölgeden insan var, burada etnik ve kültür çeşitliği çok fazla. Böyle kentler iyi yönetilirse çok zengin olur, şehir daha güzel olur, insanların işi, aşı, ekmeği olur. Burayı yönetecek kişi, bu insan çeşitliğinin tamamını kucaklamalı, onlara güzel dille konuşmalı” ifadelerine yer verdi.

“Kentte huzuru, insanlarda mutluluğu sağladık”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan’dan en alt kademedeki çalışana kadar tüm kadroların yurttaşlar iyi bir diyalog halinde olduğuna dikkat çeken Seçer, bu yaklaşımında kentte huzuru ve insanlarda mutluluğu sağladığını vurguladı. Seçer, “İnsanlar; ‘Nefes aldık. Vahap Başkan geldi mahallemize Büyükşehir arabası girdi’ dedi. Öyle sokaklar biliyorum ki 10 senedir uğrayan yok.  Yıllardır ihmal edilmiş. İçme suyu, kanalizasyon, yol ya da imar ama ihmal edilmiş. Yurttaş kendini artık bu memlekette mutsuz görmeye başlamış. Biz bunu değiştirdik. Ben bunu duyuyorum ve gurur duyuyorum” dedi.

“Mersin’de artık, yapan, çalışan, koşturan, imkânsızı imkâna dönüştüren bir Başkan var”

Mersin’de ayrımcılığı, yediren-içiren, çalışmayan, hizmet etmeyen belediye başkanı anlayışını sona erdirdiklerinin altını çizen Seçer, “Mersin’de artık, yapan, çalışan, koşturan, imkânsızı imkâna dönüştüren bir Başkan var. Umarım bu birlikteliğimiz kentte devam edecek. Hiç endişemiz yok. Yüksek dağlardan seriniz, siyasette temkinli olmak başka bir şey ama kalpten inanmak başka bir şey. Ben Mersin halkına güveniyorum. Mersin halkı elini vicdanına koyar ve ‘Bu belediye başkanı emek etti. Emeğe, alın terine saygı gerek. Ahde vefa gerek,  günah işleyemeyiz. Biz bu başkana destek vereceğiz’ der. Ben buna gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi yönetiminin ‘Benim partilim, etnik yapım, mezhebim, meşrebim; diğerlerini yok sayalım’ anlayışını reddettiğini kaydeden Seçer, bürokratların da toplumun tüm kesimleri ile saygın bir bağ kurduğunu söyledi. Seçer, “Muhtarlarımızla daire başkanlarımız bir arkadaş ilişkisi içerisindedir. Hiçbir bürokratımız bir muhtara, bir vatandaşa kötü konuşamaz. Varsa şikâyeti dinler, onun yardımını yapar, Gider mahallede problemini çözer, her işiyle ilgilenir. Muhtarlar bizim için önemli. İyi bir muhtar mahalleye hizmet getirir, belediyeye de belediye başkanına da yardımcı olmuş olur. Bizim de iyi bir hizmet akışı sağlamamızı sağlar. Onun için muhtarlarımızla ilişkilerimizde bu 5 yıllık süreci götürdük. Gelecek 5 yılda bu şekilde devam edecek” sözlerine yer verdi.

“Mersin Büyükşehir, kaliteli işler yapıyor”

Mersin Büyükşehir’in yol yapım çalışmaları hakkında da mahalle halkına bilgi veren Seçer, “Yapıyoruz, Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa işlerini kaliteli yapıyor” dedi. Özellikle çocuklar, kadınlar ve yaş almış yurttaşlara belediye olarak çok daha farklı bir gözle baktıklarından söz eden Seçer, “Belirlediğimiz birçok mahallede okullara süt gönderiyoruz. Bu uygulamayı daha çok ihtiyaç duyan ve alt gelir grubundaki mahallelerde yapıyoruz. Ayrıca, bebek sağlıklı olsun diye hamile kadınların da bizden talep etmesi durumunda hamilelik döneminde süt ihtiyacını gideriyoruz” diye konuştu.

“Belediye her vatandaşa bakar”

Mersin Büyükşehir’in Evde Bakım Hizmetleri hakkında da bilgi veren Seçer, “Bir başına yaşayan yaşlı insanlar var. Bakacak, banyo yaptıracak, evini temizleyecek kimsesi yok. Bizim Evde Bakım Hizmetleri bu konuda çok önemli ve çok güzel görevler yapıyor, çok da hayır duası alıyoruz. Gerçekten bunu söylüyorum ve mutlu oluyorum. O teşekkürleri ve duaları duydukça bu hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

Siirt Doğancalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Ramazan Özcan ve dernek yöneticileri de Başkan Seçer’e hizmetler için teşekkürlerini ilettiler. Seçer, konuşmaların ardından taziye evi inşaatını inceledi.

 

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları