A- A+

Başkan Seçer, Nakliyeciler Sitesi’ni Ziyaret Etti

07 Mart 2024 13:49

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Akdeniz İlçesi Çay Mahallesi’nde yer alan Nakliyeciler Sitesi’ni ziyaret ederek, nakliyecilerle bir araya geldi. Başkan Seçer Nakliyeciler Sitesi ziyaretinde çiçeklerle ve büyük bir coşku ile karşılandı.

Başkan Seçer’e ziyaretinde, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, Akdeniz İlçesi Özgürlük Mahalle Muhtarı Ömer Ergüven, Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, Nakliyeciler Derneği yönetimi ve üyeleri ile nakliyeciler eşlik etti.

Seçer: “Çalışan kazanıyorsa, biz kazanacağız çünkü biz çalıştık”

Nakliyecilerle bir araya gelen Başkan Seçer, Mersin’in lojistik kenti olması için attıkları adımlardan birinin Nakliyeciler Sitesi’ni yenilemek olduğunu belirterek, “İstanbul’dan sonra en geniş lojistik filosu Mersin. Mersin’in içinde her türlü teferruata sahip birimlerinin olduğu büyük bir lojistik merkezi yok. Biz sektöre bir söz verdik ve inşaatımızda da sona geldik. Yakın zamanda hep beraber bu Lojistik Merkezi’nin açılışını yapacağız” dedi. 31 Mart sonrası açılışın yapılacağını hatırlatan Seçer, “Çalışan kazanıyorsa, biz kazanacağız. Çünkü biz çalıştık. Herkese de hizmet ettik” diye konuştu.

“Biz işimizi yapacağız, herkese hizmet edeceğiz”

Hizmetleri yaparken hiç kimseye siyasi görüşünü sormadıklarını vurgulayan Seçer, “Belediye hizmetleri ayrı, parti işi ayrı. Herkes istediği yere oy verebilir. Benim partim CHP ama belediye başkanı olduktan sonra belediyecilik başka bir iş. Ayrım yaptığın noktada memlekete en büyük zararı sen verirsin” diyerek, vatandaşlar arasında ayrım yapmanın topluma en büyük zararı vereceğini vurguladı. Ayrım yapmanın aynı zamanda toplumu parçalayacağını da vurgulayan Seçer, “Kendimizi parçalatmazsak, inadına bir arada durursak kimse bize bir şey yapamaz. Ülkemiz dimdik ayakta olur. Dünyada saygın, rekabet eden bir ülke olur ve herkes bize saygı duyar. Birilerine bağırarak, çağırarak, korkutarak, kavgayla, tehdit ederek olmaz. Çalışacağız, hep beraber çalışacağız” dedi.

İnsanların siyasi görüşünün ne olursa olsun kendisini desteklediğini söyleyen Seçer, “İnsanlar ‘Ben Vahap Başkan’a oy vereceğim, oysa İYİ Partiliyim, Ak Partiliyim, MHP’liyim’ diyor. Belediyecilik bu, halka bunu dedirtebildiysek iyi belediye başkanıyız, iyi işler yapmışız demektir. İnsanları ayırt etmemişiz gönlüne girmişiz demektir” ifadelerini kullandı.

Lojistik Merkezi’nin yapımı sürüyor

Başkan Seçer, Huzurkent’teki Lojistik Merkezi’nin özelliklerini anlatarak, “Arsa alanımız 76 bin 513 metrekare, yapı alanı 17 bin 618 metrekare. Toplamda 181 araçlık tır parkı var. Komisyoncular için 10 bloktan oluşan 100 adette ofis var. İçerisinde mescidi, çok amaçlı toplantı salonu olan idari binamız var. İki bina içerisinde 2 restoran, 2 kahvehane, banka ve 16 adet işyeri var. Tır sahamızda da servis bakım atölyeleri var. D-400’ün yanında yer olarak çok uygun. OSB’ye, Mersin merkeze, limana da yakın. Gayet güzel, tertemiz bir tesis olacak. Mayıs, Haziran gibi de tamamlayıp orayı sizlerin hizmetine sunarız. Daha güzel fiziki koşulları olan bir yerde de bundan sonra hizmetimizi sürdürürüz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Kentimizin girişi tertemiz bir cadde olsun istiyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nin merkez ya da kırsalda yaptığı yolların kaliteli olduğunu ifade ederek, limanın önündeki yol çalışmalarından bahseden Seçer, “Liman B kapısının oradaki kapılar kapandı artık. Yeni kapılardan giriş yapıyorlar. Şimdi biz orayı düzenliyoruz. Altyapısı bitti. Bazı bölgelerde genişlettik yolu. Önümüzdeki günlerde orayı da açacağız. Kentimizin girişi tertemiz bir cadde olsun istiyoruz. Orada da çok ağır yük taşıtları olduğu için asfaltını bir kat daha fazla yapacağız” dedi.

“Mersin büyüyor, gelişiyor”

Seçer, Mersin’in büyüyüp geliştiğini bu gelişmelere paralel olarak hem belediyelerin hem de hükümetin yatırım yapması gerektiğini belirtti. Seçer, “D-400 karayolunun bir düzene girmesi lazım. Bunu sürekli dile getiriyorum. Karayolları’nın burayı programa alması lazım. Bu yolun bir elden geçmesi, refüjlerin daralması, birer şerit ilave lazım. Çünkü yol tıkanıyor. Merkezi Hükümet yatırımı olan Çeşmeli-Taşucu otobanına bir an önce başlanması lazım. Uzun süren bir inşaat. Özellikle Haziran-Eylül ayında oraya gitmek bir ıstırap haline geliyor” ifadelerine yer verdi.

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif yol çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Batı yönünde 2. Çevre Yolu’nun devamı Çeşmeli otobanına kadar 9 kilometrelik güzergahın önümüzdeki günlerde yaklaşık 2,5 kilometrelik kısmını açıyoruz. Zaten 1 kilometrelik kısmını açmıştık. 35 metrelik bulvar bağlıyoruz. D-400’e paralel devam edip gidecek. Yine buradan demiryoluna paralel ilk etapta Karacilyas’a kadar eni 50 metrelik bulvar onu da ikinci dönem içerisinde; imar çalışmalarını, alt ölçekli çalışmaları Akdeniz Belediyesi bitirir bitirmez biz bu alternatif yolu da açacağız. Bunları görmek lazım. Nüfus hızlı artıyor. 1 milyon 940 bin civarında resmi nüfusumuz var. Ama 2,5 milyon insana burada hizmet veriyoruz” dedi.

“Her konuda kentini sahiplenen bir belediye başkanınız var”

Mersin’e farklı ülkelerden ve şehirlerden insanların geldiğini belirten Başkan Seçer, nüfusun hızla arttığını ifade ederek, “Gelsinler bir sorun yok ama bizim de ona göre hazırlıklı olmamız lazım. Burada hareket olsun, çalışma olsun. Mersin dünya kenti olsun, ikinci limanımız olsun, hareketlensin, hepimiz arzu ediyoruz ama bunun ön hazırlığını da, yatırımlarını da yapmamız lazım. Belediye olarak biz bunları çok sıkı takip ediyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte özellikle kanalizasyon, altyapı ve içme suyunda devrim niteliğinde yatırımlarımız olacak. Avrupa bankalarından 5 milyar TL’den fazla ve bir kısmı hibe, bir kısmı geri ödemeli finansman bulduk. Bu finansman çok iyi oldu. Hem Pamukluk Barajı’ndan içme suyu artık cazibeyle gelecek, dolayısıyla maliyetler ve fatura tutarları düşecek; hem de Anamur’dan Tarsus’a kadar da bütün kanalizasyon, atıksu arıtma tesislerimiz de yenilenmiş olacak. Her konuda kentini sahiplenen bir belediye başkanınız var” dedi.

“Bu seçimi açık ara farkla hizmet ittifakı kazanacak”

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin farklı sonuçlanacağına inandığını sözlerine ekleyen Başkan Seçer, ‘Bu seçimi açık ara farkla hizmet ittifakı kazanacak’ diyorum. Hizmet İttifakı; Mersin’de mevcut belediye başkanının hizmetlerinden memnun olanların bir arada olduğu bir ittifak. AK Partili, MHP’li, CHP’li, İYİ Partili, DEM’li, DEVA’lı, Gelecek Partili, Saadet Partili, Yeniden Refah Partili; hiç fark etmiyor. Herkes; ‘Elimi vicdanıma koyuyorum. Ben oyumu hizmet için, hizmetin devamı için kullanacağım’ diyor” ifadelerini kullandı.

“Belediye seçimlerinde size hizmet edene yönelin” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Seçer,  bazı adayların vatandaşların hassas duyguları üzerinden siyaset yaptıklarına vurgu yaparak, “Ben belediye seçimlerinde aday olanların hizmet konuşmalarını isterim. Ama vatandaşın hassas duygularıyla oynayarak; inancı, mezhebi, milliyeti, etnik yapısı, bu işlerle meşgul olarak, birini diğerine düşmanlaştırarak, öfkelendirerek oy toplama peşinde olanlara hemşerilerimin gerekli yanıtı vereceklerine inanıyorum” diye konuştu.

“Belediyemizde birinci sıraya yazdığımız disiplin ve saygı”

Lojistik Merkezi’ni yaparken dernek ve odaların da fikirlerini alarak yaptıklarını kaydeden Başkan Seçer, “Burayı tek başına ben yapmadım. MTSO, sizin derneğiniz ve bizim bürokratlar bir araya geldi, karşılıklı fikir alışverişi ile yaptık. Sizin görüşlerinizi aldık. Yönetim anlayışını da ortaklaşarak, bir karar veririz, protokol altına alırız” diye konuştu.

Vatandaşlara Teksin uygulaması indirmelerini öneren Başkan Seçer, ilgili dilek, istek, talep ve şikayetlerin yapılabileceğini söyleyerek, “Belediyemizde birinci sıraya yazdığımız disiplin ve hemşerilerimize saygı, sevgidir” dedi.

Başkan Seçer, Büyükşehir’in Halkkent, Hal, Turunçlu ve Mevlana Mahallelerinde olmak üzere 4 Taziye Evi’nin olduğunu 5.’nin temelinin de Kurdali’de atıldığını söyledi. Seçer, “Bunları ilçe belediyelerinin de yapması da lazım. Biz eksik olan, hizmet alamayan mahallelere öncelik verdik” dedi. Başkan Seçer, öğrencilere söz verdikleri gibi 5 yıl boyunca belediye otobüsünün 1 lira olduğunun bir sonraki dönemde fiyat ayarlaması olacağını fakat her zaman öğrencilere ucuz olacağını ifade etti. Seçer, “Eğitimi önemsiyoruz, gençleri önemsiyoruz. Bizim 7 bin 200 öğrencimiz var. Bütün ilçelerde LGS ve Üniversiteye hazırlık olmak üzere 27 Kurs Merkezimiz var. Gençlerimiz okusun istiyoruz” diye konuştu.

“Mersin’i ailem olarak görüyorum ve huzurlu olmasını istiyorum”

Sözlerinin devamında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Mersin’de her kesimi kucakladıklarını ve her yurttaşa kapılarının açık olduğunu belirten Seçer, “Başkan olarak, Mersin’in huzurlu olmasını istiyorum. Nasıl çocuklarımla ve eşimle kendi ailemde huzur istiyorsam; Mersin’i de bir ailem olarak görüyorum ve huzursuzluk olsun istemiyorum. Herkesi de kucaklıyoruz. Herkes müsterih olsun” dedi. 

Bozkurt: “30 yıllık çözümsüzlüğe çözüm oldunuz”

Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, “30 yıllık çözümsüzlüğe çözüm olduğunuz için size, şahsım, yönetim kurulum ve tüm üyelerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, soru cevap yapıldı ve Başkan Seçer, nakliyecilerin sorunlarını dinleyip, Büyükşehir’in hizmetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları