A- A+

Başkan Seçer Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’da Vatandaşla Buluştu

27 Ağustos 2022 09:44

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. 1 günde toplam 3 ilçe ziyareti yaparak, ikinci bölgeye adeta çıkarma yapan Başkan Seçer, gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaşıyor.

Başkan Seçer’e ziyaretleri esnasında CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları eşlik etti.

Ziyaretler Aydıncık ile başladı

İkinci bölge ziyaretlerine Aydıncık İlçesi ile başlayan Başkan Seçer, öncelikle Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Aktan ile bugüne kadar ilçeye yapılan hizmetler ve bundan sonraki süreçte yapılması düşünülen projeler hakkında görüş alış verişinde bulunan Başkan Seçer, ilçenin ihtiyacı olan hizmetlerin de belli bir program dahilinde yapıldığını ifade etti.

Ziyaretin ardından Aydıncık merkezde esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Seçer, vatandaşlarla da selamlaşarak sohbet etme fırsatı buldu. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen vatandaşların taleplerini de dinleyen Başkan Seçer, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Sınıflarda ders işleyen öğrencilerle sohbet ederek, yeni eğitim-öğretim dönemi için başarılar dileyen Başkan Seçer, Yenikaş Mahallesi’nde kahvehanedeki vatandaşları ziyaret etti ve taleplerini dinleyerek gerekli notları aldırdı.

Başkan Seçer Bozyazı Gözce’de vatandaşları dinledi

Aydıncık ziyaretinin ardından Bozyazı İlçesi’ne geçen Başkan Seçer, burada ilk olarak Gözce Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Burada gerçekleşen kahvehane toplantısında vatandaşlarla sohbet eden ve hem vatandaşların hem de muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Seçer, özellikle içme suyu ve yol gibi konulardaki sorulara yanıt verdi.

Büyükşehir’in ve diğer kurumların görev ve yetkilerinin yasalarla belirlendiğine vurgu yapan Başkan Seçer, özellikle yol konusunda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “15 metrenin üzerindeki cadde ve bulvarlar ile grup yolları, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Bunun dışındakiler ya ilçe belediyesinin, ya Karayolları’nın, ya Orman İdaresi’nin ya da DSİ’nin sorumluluğundadır. Onun için, bu kurumların sorumluluğunda olan yollara biz müdahale edemeyiz. Fakat, biz yine de, başka bir kurumun yapması gereken ve aciliyet gereken bu yollarda da istisnai çalışmalar yapıyoruz. Aslında benim görevim değil. Sadece vatandaşın mağduriyetini gidermek için yapıyorum. Ancak bana ait olmayan her yolu da, sorumlusu olan kurum yapmıyor diye girip yapamayız. Biz de bütçemizi ona göre yapıyoruz” dedi.

Her Başkan’ın bir yönetim anlayışı olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Her Başkan’ın bir yönetim anlayışı var. Büyükşehir Belediyesi’nin kaynakları belli. Ben kaynaklarımın sınırlı olduğunu biliyorum ve ona göre kullanıyorum. Benim için önemli olan şey, Büyükşehir Belediyesi olarak kendi görev alanımda yıl içinde programa aldığım yerleri yapıyor muyum, yapmıyor muyum? Benim bürokratım size, ‘Bu grup yolu bizim yol ağımızda. 2021 ya da 2022 programına aldık’ dediyse ve yapmadıysak bana söyleyin” diye konuştu.

Seçer pazar yeri gezdi, esnaf ziyareti yaptı

Gözce ziyaretinin ardından Bozyazı merkezine geçen Başkan Seçer, burada da ilk olarak Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette iki başkan arasında, ilçeye yapılan ve ihtiyaç duyulan hizmetler konuşuldu. Makam ziyaretinin ardından Bozyazı’da esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Seçer, burada da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı ve bol bol sohbet etti. Bozyazı’da bulunan Büyükşehir Belediyesi Ahmet Yılmaz Saydam Kapalı Pazar Yerini de gezen Başkan Seçer, buradan Anamur İlçesi’ne geçti.

Başkan Seçer Anamur Kurs Merkezi’nde öğrencilerle sohbet etti

Anamur’da ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Anamur Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden, onlara sınav konusunda stres yapmamalarını öğütleyen Başkan Seçer, “Sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her daim yanınızdayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi ve yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

Bu yılki yerleştirme sonuçlarında, Büyükşehir Belediyesi Kurs Merkezleri’nin önemli başarılar elde ettiğini de vurgulayan Başkan Seçer, son olarak Anamur çarşı merkezinde ve Anamur İskelesi’nde esnaf ziyareti yaparak ‘Hayırlı işler’ diledi.