A- A+

Başkan Seçer, 23 Nisan Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

23 Nisan 2023 16:50

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. Törene, Başkan Vahap Seçer’in yanı sıra, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve kent protokolü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi. Ardından minik öğrenciler tarafından dans gösterisi gerçekleştirildi. Dans gösterisinin ardından ise bir öğrenci 23 Nisan dolayısıyla şiir okudu.

Depremde yıkıma uğrayan şehirlerin isimlerinin olduğu bayrakların da açıldığı törende,  Mersin Büyükşehir Belediyesi çocuk kursiyerlerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi de yöresel oyunları sergiledi. Tören, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Kültür Merkezi’nde devam eden kutlama programında, Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Orkestrası eşliğinde MDOB Çocuk Korosu ve Umut 2000 Çocuk Korosu tarafından 23 Nisan temalı konser düzenlendi.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları