A- A+

30 Ağustos Coşkusu Mersin’de Bir Başka Güzel

31 Ağustos 2023 11:21

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin düzenlediği Zafer Haftası etkinlikleri, Derya Uluğ’un Mersin’de, Onur Akın’ın ise Anamur’da verdiği muhteşem konserle sona erdi. Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında sahne alan Derya Uluğ ile Mersinliler coşkulu bir kutlama yaptı. Bu coşkuya Başkan Seçer de ortak oldu.

Başkan Seçer de Mersinlilerin Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu

Saatler öncesinden alanı dolduran kalabalık, önce MC Halil Bal ve Dj Emircan Saltabaş performansı ile eğlendi. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise Derya Uluğ, Mersinlilerle bir araya geldi. Okyanus, Kanunlar Gibi, Nefes, Ne Münasebet, Nabız 180, Sana Çıkıyor Yollar gibi birbirinden güzel ve sevilen şarkılarını seslendiren Derya Uluğ, güçlü sahne performansı ile Mersinlilere güzel bir akşam yaşattı.

Başkan Seçer de, Mersinlilerle birlikte Zafer coşkusuna ortak oldu. Derya Uluğ’a çiçek takdim eden ve sahneden vatandaşlara seslenen Başkan Seçer, tüm Mersinlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “Daha nice Zafer Bayramlarını kutlayalım. Ama artık savaşmadan, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde, daha çok çalışarak, daha çok birbirimizi severek, birlik içinde, beraberlik içinde, bu ülkede hep beraber mutluluk içerisinde yaşayalım. Sizleri seviyoruz gençler. Hepinize iyi eğlenceler. Mutluluk içinde kalın” ifadelerini kullandı.

Mersinliler, Derya Uluğ şarkılarıyla doyasıya eğlendi

Konsere gitmeyi çok sevdiğini söyleyen gençlerden Melis Özperçin, “Derya Uluğ sevdiğimiz bir sanatçı. Onun geleceğini duyunca da heyecanlandım. Şehrimizde sık sık konser etkinliklerinin olması bizler için çok keyifli” dedi. Derya Uluğ şarkılarını çok sevdiğini söyleyen Eylül Nisa Uçar ise “Geçen sene Tarsus’ta yapılan Derya Uluğ konserine de katılmıştım. Derya Uluğ küçüklüğümden beri dinlediğim bir sanatçı. Etkinlikler herkesi birleştiriyor, bu yüzden bu etkinlikleri çok beğeniyorum” diye konuştu.

Derya Uluğ’u sevdiği için konsere erkenden gelen vatandaşlardan Aslı Eraslan da, “Derya Uluğ’u çok beğeniyor ve seviyorum. En önden izlemek için erken geldim. Şehirde sürekli konserlerimiz ve etkinliklerimiz oluyor, değişik sanatçılar geliyor, çok eğleniyoruz” dedi. Gençlerden Serra Bakırcık ise, “Derya Uluğ sevdiğim bir isim, şarkıları gayet güzel. Dinlediğim bir sanatçıydı zaten. Çok sevindim böyle bir etkinlik olmasına. Şu anki gençler fazla baskı altında yaşıyor ama böyle etkinlikler bizi çok heyecanlandırıyor” dedi. Gençlerden Yasemin Coşar da Büyükşehir’in düzenlediği konserlere her yıl geldiğini belirterek, “Normal konser çok pahalı. Gençler pek ulaşamıyor. Çalışsak bile anca bize yetiyor. Eğlence için konserlerin ücretsiz olması çok güzel” ifadelerine yer verdi. Batuhan Turna ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikleri çok seviyorum. Özellikle milli bayramlarda yaptığı bu konserler ve etkinliklerle vatanımızı milletimizi bütünleştiriyor ve milli bilinci yerine getiriyor.” şeklinde konuştu.

Mersin genelinde etkinlikler eş zamanlı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi, Merkez’e gelemeyen vatandaşları da düşünerek her yıl mutlaka ilçelerde de konserler düzenliyor. Bu yıl da Mersin Merkez’de yapılan etkinliklerle eş zamanlı olarak birçok ilçede konserler yapıldı. 29 Ağustos’ta, MBB Türk Müziği Topluluğu, Toroslar Gözne Mahallesi’nde sahne aldı. 30 Ağustos’ta ise Tarsus Duatepe Mahallesi köylü garajı meydanlığında MBB Pop Orkestrası konser verirken, aynı saatlerde Toroslar Arslanköy Mahallesi’nde MBB Türk Müziği ekibi konser verdi.

Anamurlular, Onur Akın’la buluştu

Anamurlular ise Zafer Bayramı’nda Onur Akın’ı dinlemenin mutluluğunu yaşadı. Rauf Denktaş Parkı’nın arkasında verilen konser vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Anamurlular, Geceyi Sana Yazdım, Yağmur Yüreklim, Asi ve Mavi, Seviyorum Seni, Çam Kolonyası gibi şarkılarla gönüllere taht kuran Akın’la, 30 Ağustos coşkusunu yaşadı.

Onur Akın: “30 Ağustos en büyük bayramlarımızdan birisi”

Kendini Mersinli gibi hissettiğini söyleyen Onur Akın, “30 Ağustos en büyük bayramlarımızdan birisi. Yüreği; gerçekten bu ülkenin bağımsızlığa inanan, özgürlükten yana, Mustafa Kemal Atatürk’ten yana, devrimlerden yana atan bütün insanlar bayram coşkusunu burada hissediyorlar. O yüzden Türkiye’nin dört bir yanında bu coşku var eminim ve Anamur’da da aynı coşkuyu yaşıyoruz” dedi.

Onur Akın konserini dinlemeye gelen Ayşegül Piper, “Çok mutluyuz. Gayet güzel ve tam istediğimiz gibi bir etkinlik oldu.  Vahap Başkan’a teşekkür ederiz. Atamızı andık, her sene inşallah bu şekilde Atamızı anacağız” diye konuştu. Konsere katılan İlhan Pınar da, “Bu coşkuyu, bu güzel günde herkesi bir arada görmek çok güzel. Çok mutluyuz, gururluyuz. Atamızın izinden devam edeceğiz” dedi. Emekli Öğretmen Şefika Kan ise,  “O kadar güzel bir şey ki halkımız susamış buna. Çok güzel bir şey. Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’in kreşlerinde eğitim gören miniklerden 30 Ağustos coşkusu

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Münir Özkul, Adile Teyze Kreşi ve Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören minikler ise, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla hep birlikte gösteri sergiledi. Ellerinde Türk Bayraklarıyla 10. Yıl Marşı eşliğinde yürüyüş yapıp, gösterilerini büyük bir heyecanla sergileyen çocukların mutluluğuna Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ile birlikte aileleri de ortak oldu. Şiirler okuyup bol bol dans eden çocuklar, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’ coşkusunu doyasıya yaşadı. Etkinlik, ailelerin de yer aldığı hatıra fotoğrafı ile sonlandı. Etkinlik, Tarsus’ta yer alan Begonvil ve Yenice’deki Yaşar Bayboğan Çocuk Gelişim Merkezi’nde de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Son etkinlik Mut’ta olacak

Zafer Haftası kapsamında planlanan son etkinlik ise Mut’ta yapılacak olan MBB Türk Müziği Konseri olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin güzel sesli sanatçıları 2 Eylül Cumartesi günü Mut Sertavul Pazar Yeri’nde saat 20.00’de Mutlulara güzel bir akşam yaşatacak.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu