A- A+

“10 Aralık’ta Herkesi Mersin’e Bekliyoruz”

22 Kasım 2023 12:23

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10 Aralık’ta koşulacak olan ‘5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun Halk Koşusu kategorisine kaydını yaptırdı. ‘5. Uluslararası Mersin Maratonu’, ‘Herkes Koşar Mersin’e’ sloganıyla koşulacak. Başkan Seçer maratonda; “0033” yazılı göğüs numarası ile koşacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, Başkan Seçer’i ziyaret ederek, maraton tişörtü ile “0033” yazılı göğüs numarasını takdim etti.

“10 Aralık’ta herkesi Mersin’e bekliyoruz”

Başkan Seçer de maratonun Halk Koşusu kategorisine www.mbbspor.org adresinden kaydını yaparak,  “Hayırlı olsun” dedi.  Başkan Seçer, Mersin halkını ve tüm sporseverleri maratonda koşmaya davet ederek; “10 Aralıkta, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’nu gerçekleştireceğiz. 6 Aralık’a kadar da müracaatlar devam edecek. Hem ülke çapında hem uluslararası çapta yüzlerce sporcu bu maratona iştirak edecek. Aynı zamanda Halk Koşusu da gerçekleşecek. 10 Aralık’ta herkesi Mersin’e bekliyoruz. Herkes Koşar Mersin’e” dedi.

5. Uluslararası Mersin Maratonu hakkında…

Dünya Atletizm Birliği tarafından ‘Elite Label’ kategorisine alınan 5. Uluslararası Mersin Maratonu; Türkiye'de bu kategoride yapılan tek maraton olma özelliği taşıyor. Maraton mesafesi de 42 bin 195 metreden oluşuyor. Maraton ayrıca; 2024 Paris Yaz Olimpiyatları’na katılım için sporcuların kota alabileceği bir yarış olması nedeniyle sporcular için büyük önem taşıyor ve Paten Yarışı da bu maratonun unutulmaz anlarından biri olacak. 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na kayıt yaptırmak isteyenler “www.mbbspor.org” adresinden 6 Aralık tarihine kadar kayıtlarını yaptırabiliyor. Maratona şimdiye kadar 18 ülkeden kayıt yaptırıldı.  Maraton, 8-9 Aralık 2023 tarihlerinde Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda yapılacak fuarla başlayacak. Maraton; 42 kilometre, 10 kilometre,         Paten Yarışı ve Halk Koşusu kategorilerinden oluşuyor.

 

 Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız. 

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları