Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • Transfer Aracı Hizmeti

Transfer Aracı Hizmeti

Transfer Aracı Hizmeti

Engelsiz Mersin sloganıyla yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi, son olarak gerçekleştirdiği engellilere özel ulaşım hizmetiyle “Engelsiz Mersin" söylemini bir kez daha doğruluyor.

Mersin’de yaşamını sürdüren ve toplu taşıma araçları olan otobüs ve minibüsleri kullanamayacak derecede engelli (heyet raporlu kas hastası, omurilik felçlileri, ortopedik ve zihinsel engelliler) olanlara Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığının Engelli Transfer Araçları ile ulaşım hizmeti verilmesi ile hizmetin sevk ve idaresinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi  amacıyla Başkanlığımızca hazırlanan Engelli Birey Nakli ve Engelli Transfer Aracı Hizmetleri  Yönergesi 01.09.2015 tarih ve 1086 sayılı Başkanlık makamının Olur’u ile yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak, engelli yakınlarının çalışma hayatını kolaylaştırmak, yakını olmayan veya yakını olduğu halde kendisi ile ilgilenecek durumda olmayan engellilerin güven içinde sokağa çıkmalarını ve ihtiyaçlarını rahatça temin etmelerini sağlayarak sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almaları amacıyla hizmete sunulmuştur. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler öncelikle   324 223 54 44-45 veya Belediyemizin 153 numaralı çağrı merkezi numaralarını aramalı   veya birimlerimizden birine şahsen başvuruda bulunmalıdırlar. Araç talep edilen günden bir gün önce randevu alınması halinde hizmet daha sağlıklı verilebilecektir.

Transfer araçlarımız Mersin Merkez, Tarsus ve Anamur İlçelerinde hizmet vermektedir.

Bedensel engelli (heyet raporlu kas hastası, omurilik felçlileri, ortopedik ve zihinsel engelliler) en fazla 2 refakatçisi ile birlikte transfer aracı hizmetinden yararlanabilecektir.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153