Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Vatandaşların Sağlığı Büyükşehir?e Emanet

Vatandaşların Sağlığı Büyükşehir?e Emanet

Vatandaşların Sağlığı Büyükşehir?e Emanet

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, halk sağlığı hizmetleri dâhilinde hayata geçirilen ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri’ projesi kapsamında hizmet alan Bekirde Mahallesi vatandaşları ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri’ projesi kapsamında sağlık kontrolünden geçen vatandaşlar, kişisel bakım ve ev temizliğine kadar her türlü hizmeti, oluşturulan sağlık ekibinden alabiliyor.

Bekirde Mahallesi’nde yaşayan Servet ve Aysel Altınsoy çiftini ziyaret ederek, onlarla sohbet eden Başkan Kocamaz, çiftin sıkıntılarını da dinledi. Altınsoy çifti ise kendilerine, büyük kolaylık sağlayan evde sağlık ve bakım hizmetinden dolayı Başkan Kocamaz’a teşekkürlerini iletti. Büyükşehir Belediyesine bağlı fizyoterapistlerden destek alan çifte Walker yürüme cihazı hediye edildi.

Sağlık hizmetleri vatandaşların ayağına gidiyor

Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yeni bir projeye daha imza atarak sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürüyor. İlerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle sağlık hizmetleri, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde sağlık ve bakım uygulamasını başlattı. Tam teşekküllü ekipmanı ile çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi çok kısa bir sürede pek çok kişiye ulaştı

21 araç, 3 doktor, 8 hemşire, 12 bakım destek personeli, 6 temizlik personeli, 3 fizyoterapist, 3 sosyal çalışmacı, 2 psikolog,  1 koordinatör ve 1 büro personeli ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyacı olan her türlü hizmeti ayağına kadar götürüyor.

Evde sağlık hizmetini kimler alacak?

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeden çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan hasta, engelli, yatağa bağımlı hastalar ve yaşlılar faydalanabilecek. Bu proje ile sağlık hizmetinin hastanın evine kadar götürülmesi ile hem hastanelerde meydana gelebilecek yığılmalar önlenebilecek hem de hastanın ihtiyaçları yatağından kalkmasına gerek kalmadan karşılanacak.

Randevulu sistem anlayışı ile verilen hizmette, doktor tarafından yapılacak ön muayene sonrasında, vatandaşların gerekli durumlarda yara bakımı, tıbbi bakım ve tahlil, hastaneye nakli gibi hizmetlerden yararlanması sağlanacak. Ayrıca ilk muayenenin ardından, uygun görünen periyotlarda doktor ve bakım ekibi tarafından kontrol ziyaretleri de yapılacak.

Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0324 223 42 42 numaralı iletişim numarasından ya da 444 2 153 numaralı Mersin Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezinden 08.00- 17.00 saatleri arasında randevu alabilecekler.

Büyükşehir’den ihtiyaca göre yardım

Ayrıca ekip içerisinde yer alan alanında uzman psikologlar hastalara ve yakınlarına psikolojik destek verirken, sağlık ekibine dâhil olan fizyoterapistler hastalara gerekli fizik tedavi yönetimini uyguluyor.

Proje kapsamında sağlık hizmetine ek olarak bakım hizmeti de veren ekipler, her türlü kişisel bakımının yanı sıra ihtiyaç halinde vatandaşların evini de temizleniyor.

 

 

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153