Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Sihirli Ellerden Dekoratif Tablolar

Sihirli Ellerden Dekoratif Tablolar

Sihirli Ellerden Dekoratif Tablolar

Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kurslarla pek çok engelli bireyin sosyal hayata katılmasını sağlarken, bir yandan da hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen dekoratif tablo yapımı kursu bu yıl da engelli bireylerden yoğun ilgi görüyor.

“Mesleki Eğitimle Güçleniyoruz Projesi” kapsamında düzenlenen dekoratif tablo yapımı kursuna katılan engelli bireyler, hem el becerilerini geliştiriyor, hem de eğlenceli vakit geçirerek kurs sonunda kendi el emeklerini görücüye çıkarıp para kazanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı atölyesinde gerçekleşen kursta Akdeniz Halk Eğitim Merkezi’nde görevli Aslısu Akar tarafından verilen eğitimlerde engelli bireyler boş zamanlarını değerlendirerek, hem sosyalleşiyor hem yeni arkadaşlar ediniyor hem de kendi yeteneklerini ortaya çıkarıyor.

“Kurslar sayesinde çocuklarımız kendilerini huzurlu hissediyorlar”

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslar sayesinde kızının toplum içerisinde daha çok yer bulduğunu ifade eden Seda Ateş’in annesi Emine Ateş, “Kurslar çok güzel. Seda’yı kursa getirdiğim zaman çok mutlu oluyor. Kendini huzurlu hissediyor. Bu kurslar olmadan önce Seda evde benimle beraberdi. Fazla dışarı çıkma ve topluma karışma imkânı yoktu. Başkalarıyla iletişim kuramıyordu. Şimdi bu kurs sayesinde insanlarla iletişimi arttı. Bu kurslar çocuklarımız için farklılık oldu. Gelişimlerine de katkısı oluyor. Çocuklarımız bu kurslar sayesinde kendilerini daha huzurlu ve toplum içerisinde hissediyor. Bu kursların devam etmesini diliyorum. Burhanettin Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Dekoratif tablo yapımı kursunda eğitim alan kursiyerlerden Egemen Batuhan Polat da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın engelli bireyler için yazdığı Engelsiz Çatı Altında şiirinden bir dörtlüğü okudu.

Engelli bireylerin yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olan kurs yaklaşık 4 ay sürecek ve Ocak ayında bitecek. Kurs sonunda engelli bireyler hem sertifikalarını alacak hem de düzenlenen sergi ile ürünlerini görücüye çıkaracak.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153