Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • İçel Musiki Derneği Mersinlileri Büyüledi

İçel Musiki Derneği Mersinlileri Büyüledi

İçel Musiki Derneği Mersinlileri Büyüledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İçel Musiki Derneği’nin kuruluşunun 33. yıl dönümü dolayısıyla ‘Sadettin Kaynak Konseri’ düzenlendi.

Bestekar Sadettin Kaynak’a ait şarkıların seslendirildiği İçel Musiki Derneği’nin Klasik Türk Müziği Konseri ile dinleyicilerin yüreklerine dokunan koristler, gecede dinleyicilerin gönüllerinde ve ruhlarında güzel nameler bıraktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen konserde İçel Musiki Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılgör bir açılış konuşması gerçekleştirdi. 1985 yılından bugüne kadar varlığını sürdüren İçel Musiki Derneği’nin verdiği konserin şefliğini Süleyman Güngör yaptı.

Mersinlilerin yoğun ilgi gösterdiği iki bölümden oluşan konserde İçel Musiki Derneği, Klasik Türk Müziği Korosu’nun seslendirdiği şarkılar müzikseverlerden tam not aldı.

Gecede Sadettin Kaynak Şarkıları seslendirildi

Konserin birinci bölümünde Segah Peşrevi makamında koro tarafından, ‘Derman Kar Eylemez’, ‘Ayrılık Yaman Kelime’, ‘Son Ümidide Bitti’ ve ‘Enginde Yavaş Yavaş’ gibi  şarkılar seslendirildi. Solist Özge Kara, ‘Dertliyim Ruhuma Hicranımı Sardımda Yine’, solist Gürhan Özkan ‘Haticem Saçlarını Dalga Dlaga Taratmış’, solist Adem Orak ile Serdar Kurtsatan ‘Çile Bülbülüm Çile’, solist Haşmet Yılmaz ‘Batan Gün Sana Benziyor’, solist Abdurrahman Hazımoğlu ‘İşte Seni Seven Benim’, solist İhsan Gülderen ‘Yad Eller Aldı Beni’, solist Jale Yılgör ile Dicle Güngör ‘Muhabbet Bağına Girdim’ ve solist Mehmet Şahin de ‘Yanık Ömer’ parçalarını Merisnli musiki severler için okudu.

Sadettin Kaynak Şarkıları’nın 2. Bölümü’nde ise, koro tarafından ‘Kirpiklerinin Gölgesi Güllerle Bezenmiş’, ‘Bahar Bitti Güz Bitti’, ‘Gönül Nedir Bilene Gönül Veresim Geliyor’, ‘Niçin Baktın Bana Öyle’, ‘Tamburamın İnce Kıvrak Beli Var’, ‘Mersin Bağları’, ‘Benim Yarim Gelişinden Bellidir’ ve ‘Tel Tel Taradım Zülfünü’ gibi Sadettin Kaynak’a ait besteler seslendirildi.

Ayrıca solist Hatice Özkan tarafından ‘Menekşelendi Sular’, solist Nursel Erpolat ile Sibel Gelgeç tarafından ‘Yollarına Gül Döktüm’, solist Yasemin Yetişkin tarafından ‘Leyla Bir Özgecandır’, solist Öncel Öztulay tarafından ‘Bir Rüzgardır gelir Geçer Sanmıştım’, solist Müge Yeşiltepe ile Alev İnal Güngör tarafından ‘Gönlüm Seher Yeli Gibi’, solist Ziya Yılgör tarafından ‘Kalplerden Dudaklara’, solist Metin Şekerer tarafından ‘Esmer Bugün Ağlamış’, solist Mehmet Avcı tarafından ‘Karabulutları Kaldır Aradan’ ve son olarak da solist İlknur Güneş tarafından ‘Hoy Deniz Karadeniz’ isimli şarkılar ile dinleyicilerin kulaklarının pası silindi.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153