Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Gürültü Eylem Planı 3. Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Gürültü Eylem Planı 3. Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Gürültü Eylem Planı 3. Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında, Mersin’in gürültü eylem planlarının hazırlanmasına yönelik imzalanan ‘Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi’ sözleşmesi kapsamında, üçüncü koordinasyon toplantısı yapıldı.

Başkanlığını Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu’nun yaptığı toplantıya, Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili dairelerinden, gürültü haritası hazırlayan ilçe belediyelerinden, Mersin’in kurum ve kuruluşlarından temsilciler katıldı.

6 Haziran 2016 tarihinde imzalanarak çalışmalara başlanan projede gürültü azaltımına aday alanlar ve bu alanlarda uygulanabilecek önlemlerle ilgili alternatif senaryo çalışmaları tamamlandı.

Toplantıda, projede tamamlanan aşamalar ve ilerleyen dönemlerde yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirme ve fikir alışverişi yapılırken, projenin devamında alternatif senaryoların maliyet analizleri yapılarak proje raporu hazırlanacak. Koordinasyon toplantısında aynı zamanda sorumlu kurum/kuruluşlar ile gürültüden etkilenen paydaşların gürültü azaltım senaryolarında belirlenen çözüm alternatifleri incelendi.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153