Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Gazimağusa'nın Sesi Mersin'den Yükseldi

Gazimağusa'nın Sesi Mersin'den Yükseldi

Gazimağusa'nın Sesi Mersin'den Yükseldi

KKTC Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu, Mersin’de Türk Müziği Konseri verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gazimağusa Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu verdiği Türk Müziği Konseri ile şarkı ve türkülerinin sesini Mersin’den yükseltti.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen konsere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gazimağusa Belediyesi Asbaşkanı İbrahim Uysal,  Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Vekili Turabi Aktürk, Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili Soprano Bengi İspir Özdülger, meclis üyeleri, daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akşam saatlerinde Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu tarafından verilen konserde, Afrin’de kahraman askerlerimizin teröristlerle verdiği mücadele ve ülkemizde verilen şehitler dolayısıyla ağır parçalar seslendirildi.

Başkan Kocamaz, konserde Afrin Operasyonu ve özellikle ülkede verilen şehitler için daha yavaş parçaların seçilmesinin isabetli bir karar olduğunu vurgulayarak,  “Gerçekten günün anlam ve önemine binaen seçilen parçalar birbirinden güzel. İcracılar da gerçekten çok özel. Ben bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Mersin’imizi şereflendirdiler ve Mersin’de böyle bir programın düzenlenmesinden de çok büyük mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyorum. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum, tebrik ediyorum” dedi.

Konser dinleyenlerden büyük alkış topladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir olan Gazimağusa Belediyesi’nin Türk Müziği Korosu 54 kişilik bir ekibi ile sahnede harikalar yarattı. Birbirinden güzel Türk Halk Müziği ve Sanat Müziği parçaları seslendiren koronun şefliğini Ali Sönmez yaptı.

Gecede, ‘Yemen Türküsü’, ‘Çanakkale Türküsü’, ‘Ormancı’, ‘İzmir’in Kavakları’, ‘Yörük Ali Efe’, ‘Huma Kuşu’, ‘Mağusa Limanı’, ‘Ben Gamlı Hazan’, ‘Kapıldım Gidiyorum Bahtımın Rüzgarına’, ‘Kırmızı Gülün Adı Var’ ve ‘Gamzedeyim Devam Bulmam’ gibi birbirinden güzel parçalar seslendirildi.

Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu üyeleri Mersin’de konser vermekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, verilen konser dinleyenlerden büyük alkış topladı.

Konser sonunda Başkan Kocamaz Gazimağusa Belediyesi Asbaşkanı İbrahim Uysal ile Koro Şefi Ali Sönmez’e hediye verdi.

 

 

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153