Engelsiz web sitesi için tıklayınız

Anamurlu Tenisi Çok Sevdi

Anamurlu Tenisi Çok Sevdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Anamur’a kazandırılan tenis kortu tesisi, Anamurlu vatandaşların takdirini topluyor. Tesis sayesinde Anamurlular, günün her saatinde, nezih bir ortamda hem tenis öğreniyor hem de spora teşvik ediliyor.

Birçok ilde benzeri yok

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından spora ve sporcuya yönelik hizmetler tüm hızıyla devam ederken, Anamur’a kazandırılan tenis kortu sayesinde yüzlerce vatandaş spora teşvik ediliyor. 735 bin TL’lik proje bedeli ile Anamur’a kazandırılan 5 bin 600 metrekarelik alanda kurulu Burhanettin Kocamaz Tesisleri projesinde 3 tenis kortu, 1 oyun grubu, 1 fitness grubu, 120 kişilik tribün ve 200 metrekarelik kapalı alan kafeteryası yer alıyor.

Birçok ilde eşi olmayan tenis kortları, Mersin’in Anamur İlçesi’nde yüzlerce kişiye hizmet veriyor.

Dileyen herkes faydalanabiliyor

Anamur Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü Başkanı Alaaddin İmdat, “Tesisimizin projesi Anamur Belediyesi’ne aitti ancak yapım işini Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi. Başta Burhanettin Kocamaz Başkanımız olmak üzere bu tesisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz. Birçok ilde böyle bir tesis yok. Anamur’daki tesisimizde 3 ayrı kort yapıldı. Şu an kurslarımız devam ediyor. Kursiyerlerimiz de 4 yaşından başlıyor. Dileyen herkes gelip tenis kortundan faydalanabiliyor. Yani eli raket tutan herkes gelip burada tenis oynayabiliyor. Tenis, Anamur’da sevilen bir spor. Bu tesisin yapımıyla ilgi daha da arttı ve gelecek sene burada Allah’ın izniyle çok güzel işler yapacağız. Şu anda kulübümüz bünyesinde 150 kursiyerimiz bu tesisten faydalanıyor. Ama önümüzdeki günlerde okullarımızı da bu spora teşvik için ücretsiz kurslar düzenleyerek gençlerimize de tenis öğreteceğiz. Sayın Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyoruz. Bu imkanlar sayesinde burada tenis öğretip, gençlerimizi kahvehanelerden ve sokaklardan uzak tutacağız” diye konuşarak, bu tesisler sayesinde Anamurlu vatandaşların tenise karşı ilgisinin her geçen gün arttığına işaret etti.

7’den 70’e, parası olan da olmayan da…

Anamur Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü Antrenörü Mesut Yavuz ise, “Ortalama 40 öğrenciye kurs veriyorum. Tesis daha çok yeni olmasına rağmen gösterilen ilgi oldukça güzel ve ilerleyen günlerde Anamur’da bu spora yönelecek kişi sayısı giderek artacak. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederiz. Böyle bir tesis açarak tenis sporu ile Anamur’u tanıştırdığı için kendisine minnettarız. Biz de 7’den 70’e herkese, parası olana da olmayana da bu tesis sayesinde ders veriyoruz ve tenisi sevdiriyoruz” sözleriyle Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti.

Anamur gibi küçük bir ilçede akşam saatlerinde gelip aileleri ile birlikte tenis oynayabildiklerini ifade eden kursiyerler de verdiği bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti.

 

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153