HABERLER

Büyükşehir Belediyesi?nden Maraton Uyarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan ‘3. Uluslararası Mersin Maratonu’ dolayısıyla araç sürücülerine kapalı yollar ve güzergâh üzerinde park yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına 2 Aralık Cumartesi günü saat 22.00'den itibaren maratonun gerçekleştirileceği güzergâhlar üzerine araç park edilmemesi ve saat 22.00 itibariyle maraton güzergâhlarında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli çalışmaların başlatılarak, park yapan araçların kaldırılacağı hususunda bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Maratonu kapsamında, 3 Aralık Pazar günü parkur güzergahı trafiğe kapalı olacak.

42 km, 15 km ve 5 km halk koşusu, çocuk maratonu parkuru ve özel sporcular parkuru ile tekerlekli iskemle yarış parkurunun yer alacağı maratonun gerçekleştirileceği 3 Aralık tarihinde Mersin sokakları unutulmaz bir maratona şahit olacak.

Gerçekleştirilecek olan maratonunun 3 Aralık Pazar günü saat 09.00'da start alacak olan 42 kilometre 195 metre koşusu ile birçok engelli sporcunun yer aldığı tekerlekli iskemle yarış koşusunun parkur güzergâhı Forum Alışveriş Merkezi'nden başlayacak. Tulumba Köprüsü istikametinde ilerleyen parkur, Hilton Kavşağı’ndan sağa dönerek Adnan Menderes Bulvarı boyunca devam edecek. Babil Kavşağı’ndan Viranşehir’e dönüş yapacak koşucular, İçel Anadolu Lisesi’nin önünden geçip, Soli Center’dan dönüş yaparak aynı güzergahı kullanacak. Viranşehir sahilinden devam edecek olan koşucular, tekrar Adnan Menderes Bulvarı’ndan çıkıp sahil şeridi boyunca giderek, Ahmet Taner Kışlalı Köprüsü’ne ulaşacak. Köprüden dönüş yapan sporcular, İsmet İnönü Bulvarı, Cumhuriyet Alanı,  Çamlıbel, Tulumba Köprüsü, Güleryüz Kavşağı’nı geçtikten sonra 100 metre ilerleyerek, 1. Cadde üzerinden Forum Alışveriş Merkezi’ne yönelecek. Sporcular, İtfaiye Kavşağı’ndan dönerek Forum Alışveriş Merkezi’nde yer alan bitiş noktasına ulaşacak.

Yine Forum Alışveriş Merkezi’nden saat 09.10'da başlayacak olan 15 km koşusu ise Tulumba Köprüsü istikametinde ilerleyecek. Hilton Kavşağı, İsmet İnönü Bulvarı’nı takip eden parkur, Cumhuriyet Alanı, Çamlıbel, Tulumba Köprüsü, 1. Cadde güzergâhında ilerleyecek. Buradan Forum Alışveriş Merkezi’ne yönelen parkur, İtfaiye Kavşağı’ndan dönerek Forum Alışveriş Merkezi’nde son bulacak.

Her yıl Mersinliler tarafından yoğun bir katılımın sağlandığı 5 km halk koşusu saat 10.00'da Forum Alışveriş Merkezi’nden start alacak. Tulumba Köprüsü istikametinde ilerleyecek olan parkur, Hilton Kavşağı'ndan sağa dönerek Adnan Menderes Bulvarı boyunca devam edecek. Halk koşusu parkuru, Mersin İdman Yurdu Meydanı ve Beşiktaş Meydanı geçildikten sonra Yunuslu göbekten sağa dönerek Dumlupınar Lisesi önünde son bulacak.

Bu yıl geçen yıllardan farklı olan parkurlara eklenen çocuk maratonu parkuru ve özel sporcular parkuru Forum Alışveriş Merkezi’nden başlayacak ve ilk göbekten dönüş yapan sporcular finişlerini Forum Alışveriş Merkezi’nde yapacak.

Göğüs numaraları fuardan alınabilecek

Maraton Fuarı, 1-2 Aralık tarihleri arasında, Forum Alışveriş Merkezi’nde yapılacak. Maraton katılımcıları, göğüs numarası, çip, tişört ve çantalarını Maraton Fuarı’nda temin edebilecek.  Maraton Fuarı’nı tüm ziyaretçiler ücretsiz olarak gezebilecek ve yarış malzemeleri Maraton Fuarı dışında başka hiçbir yerde ve zamanda dağıtılmayacak. Maraton Fuarı 1 ve 2 Aralık tarihlerinde saat 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Ayrıca başka bir sporcu adına yarış kitini almak isteyen yarışmacılar, yarış kitini alacakları sporcu veya sporculara ait kimlik fotokopilerini yanlarında getirerek, yarış kitlerini edinebilecek.