Engelsiz web sitesi için tıklayınız
 • Duyurular
 • PANDEMİDE MERSİN Fotoğraf Yarışması

PANDEMİDE MERSİN Fotoğraf Yarışması

PANDEMİDE MERSİN Fotoğraf Yarışması

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

‘PANDEMİDE MERSİN’ FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI ve YARIŞMA ŞARTNAMESİ

 

YARIŞMANIN KONUSU

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü Fotoğraf yarışmasının konusu “Pandemide Mersin” olarak belirlenmiştir.

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

 

Fotoğrafların Son Gönderim Tarihi

15 Kasım 2021 Saat 24:00

Sonuçların Açıklanma Tarihi

29 Kasım 2021

Ödül Töreni

11 Aralık 2021

 

 

KATILIM ŞARTLARI:

 1. Yarışma, Pandemi dönemi içerisinde zamanını Mersin’de (Mersin ve ilçeleri) geçirmiş herkese açıktır. Yarışmaya katılmak için Mersin’de yaşamak zorunlu değildir ancak fotoğrafların pandeminin başladığı ve sürdüğü dönemler arasında Mersin’de çekilmiş olması ön koşuldur.
 2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 3. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir. 18 yaşının altındaki katılımcılarda başvurabilir ancak dereceye girmeleri halinde ebeveynlerin muvafakat vermesi gerekmektedir.
 4. Yüklenecek fotoğraf sayısı en az 1, en fazla 4 olmalıdır. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.
 5. Yarışma başvurusu www.mersin.bel.tr ve Teksin Mersin mobil uygulaması üzerinden yarışma başvuru linki üzerinden yapılacaktır.
 6. Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme tekniği kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.
 7. Yüklenecek fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük ve 4 MB’den büyük olmamalıdır. Başarılı bulunarak seçilmiş olan fotoğraflar sergi ve/veya kataloglarda kullanılacağı için boyut ve çözünürlük önemlidir. Ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların orijinal boyutlu halleri talep edilebilir.
 8. Katılımcılar fotoğraf makinesi, akıllı telefon vb. görüntü kayıt araçları ile ürettikleri fotoğraflarıyla “Pandemide Mersin Fotoğraf Yarışması”na katılabilir. Mümkün olacak en yüksek boyutta fotoğraf vermeleri kişisel sorumluluklarına bırakılmaktadır. Yeterli çözünürlükte olmadığı tespit edilen fotoğraflar elenebilir, yarışma jürisi kurallara uymayan fotoğrafları ön eleme ile diskalifiye edebilir.
 9. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 10. Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcıya aittir.
 11. Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları Jüri komitesine sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.
 12. Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
 13. Yarışma Jürisi gerek duyduğu takdirde fotoğrafların orijinallerini isteme hakkına sahiptir.
 14. Dereceye girerek Başarılı bulunan fotoğrafların çeşitli afiş, billboard, tüm medya araçlarında (basılı, yazılı, sözlü) ve sosyal medyada kullanılması, sergi ve kataloglarda yer alması için üst kullanım hakkı 3 yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bunun için Mersin Büyükşehir Belediyesi ek bir ödeme yapmayacaktır. Fotoğrafçı yarışmaya katılarak bu kuralı kabul etmiş olur.
 15. Yarışmayı düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Jüri komitesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
 16.  Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

 

YARIŞMA JÜRİ KOMİTESİ  

Ödül, aşağıda isimleri belirtilen jüri üyelerince belirlenecektir. Jüride 9 (dokuz)   üye yer almaktadır. Jüri Komitesi en az 5 üye ile toplanabilir.

 

 

Jüri Komitesi

Bengi İspir Özdülger-MBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Bşk. Koordinatörü

Hulki Muradi – Jüri Komitesi Başkanı

Erol Özer-EFIAP- Medeka Fotoğraf Kurulu Üyesi

Hayrettin Kırdı-Mersin Fotoğraf Derneği Başkanı- Medeka Fotoğraf Krl.Üyesi

Tahsin Altınok-AFIAP- Medeka Fotoğraf Kurulu Üyesi

Sevtap İnal-EFIAP- Medeka Fotoğraf  Kurulu Üyesi

Necdet Canaran -Gazeteci- Medeka Fotoğraf Kurulu Üyesi

Turan Sezer-EFIAP- Medeka Fotoğraf  Kurulu Üyesi

 İspir Kırbeci- Medeka Fotoğraf  Kurulu Üyesi

 

 

ÖDÜLLER

1.’lik Ödülü- Dijital Fotoğraf Makinesi -3000 TL değerli

2.’lik Ödülü- Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi-2000 TL değerli

3.’lük Ödülü- Mini 11 Siyah Fotoğraf Makinesi 10'lu Film-1500 TL değerli

Sevgi ve İyileşme Yılı Jüri Özel Ödülü: Teknolojik Market Alışveriş Çeki (650 TL Değerinde)

3 Adet Mansiyon Ödülü- Teknolojik Market Alışveriş Çeki (450 TL Değerinde)

 

**Ödül olarak belirtilen fotoğraf makinalarının üretimden kaldırılması veya bulunamaması durumunda eş değerde olmak koşulu ile farklı model ve/veya marka cihaz, kazanan fotoğrafçılara takdim edilebilir. Bu organizasyon komitesinin tasarrufundadır.

 

 

İLETİŞİM

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Telefon: 0324 533 2101

E mail: medeka@mersin.bel.tr

Web: www.mersin.bel.tr

Adres: Çankaya Mah. İstiklal Cad. Özel İdare İşhanı Mersin Büyükşehir Belediye Binası A Blok Kat:4 Akdeniz/MERSİN

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

 

 

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185