Proje Detay

Proje Adı: Otobüs Alımı


/userfiles/_thumbs/images/PROJELER/Ulasim/B%C3%9CY%C3%9CK%C5%9EEH%C4%B0R%2060%20OTOB%C3%9CS%C3%9C%20TESL%C4%B0M%20ALDI%20(14).JPG

Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için 101 adet otobüs alındı.


 

 

  Toplu taşıma yönetmeliği yenilendi. Şoför eğitimi, şoför kartı ve kamera gibi zorunluluklar getirildi. Yaptırımlar ağırlaştırıldı. Servis yönetmeliği de toplu taşıma yönetmeliği çerçevesinde yenilendi. Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı bütün birimlerdeki binek ve hizmet araçları turkuaz renkte giydirilerek takip, kontrol ve algı yönünden kazanç elde edildi. Mevcut otobüsler modernize edildi. Otobüsler hem görsel olarak hem de işlevsel olarak elden geçirildi. Klimaları –boyaları-lastikleri-tavan ve taban döşemeleri-motorları-koltukları ve gövdeleri(ana kasaları) tek tek elden geçirildi. Hatlarda düzenli otobüs seferleri başlatıldı. Köy hatları oluşturuldu. Mahalle olan uzak köy hatları kuruldu. 30 Adet uzak mesafeli hat otobüsümüze bisiklet portu yaptırıldı. Yeni nesil engelli erişimi olan 12 metrelik otobüsler alındı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, yolcuların acil veya panik durumlarında kullanabileceği panik butonlarını belediye otobüslerinde üç yere konumlandırarak, vatandaşların butonlara kolay ulaşımını sağladı. Özellikle kadın yolcuların otobüslerin en yoğun olduğu saatlerde bile yardıma ihtiyaç duydukları an, butonlara en az iki kez basarak yardım talebinde bulunabilecek şekilde araçların ön, orta ve arka kapılarının olduğu yere yerleştirilen panik butonları toplu taşımanın sona erdiği saate kadar takip edilmektedir.

 

Engelli erişimli duraklar yapıldı. Yeni kurulan hatlara ve eksik yerlere durak montajları yaptırıldı.

 

Tüm araçlara takip kontrol sistemi kuruldu.

 

 

  Araçlarımızın tamir-bakım-onarım işlerinin süresi en minimuma indirildi. Arızalı araçlara müdahale hızı arttırıldı. Araçların tamirlerinin büyük bir kısmı kendi personelimiz tarafından tamir edildi. Araçların döşemeleri kendi atölyemizde yapıldı.

 

Otobüslerimize bisiklet aparatları takıldı.

 

Otobüslerimizi engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirdik.

Otobüs Alımı