Proje Detay

Proje Adı: Kedi Sığınma Evi Projesi


/userfiles/_thumbs/images/PROJELER/Kedi%20S%C4%B1%C4%9F%C4%B1nma%20Evi%20Projesi/3%20(4).JPG

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin 17 ayrı noktasına konumlandırdığı kedi sığınma evleri ile sokak kedilerini koruma altına alarak, onlara konforlu bir yuva sağlıyor.


Sokak hayvanlarını korumaya yönelik çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği “Kedi Sığınma Evi Projesi” ile sahipsiz kedileri rahat bir yuvaya kavuşturdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, sahipsiz kedilerin beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması adına yürüttüğü çalışmalar sonucunda hayata geçirilen projede, kedi sığınma evleri, kedi popülasyonunun yoğun olduğu yerlere yerleştirildi.

Şehrin 17 noktasında hayata geçirilen projede, kedi sığınma evlerinin günlük bakımları, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor. Ekipler kedi sığınma evlerinin günlük mama ihtiyacını karşılayarak, gerekli temizliği gerçekleştiriyor.

Ayrıca kedilerin tedavi, aşı, bakım ve rehabiliteleri de sağlanarak, kısır olmayan kediler kısırlaştırılıyor ve alındığı ortama tekrar bırakılıyor.

Kedi sığınma evlerine rahatça giriş çıkış yaparak, dış etkenlerden uzak ve güvenli bir ortamda yaşama imkanı bulan kediler, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebiliyor.

 

    

Kedi Sığınma Evi Projesi