Oyun Tasarım Projesi, genç mültecilerin entegrasyonu için Türkiye ve Almanya’dan 24 genci, birlikte oyun (kutu oyunu, kart oyunu, simülasyon, rol oyunu vb.) geliştirmeleri amacıyla, davet etmek istiyor. Atölye çalışmasında, karşılıklı olarak deneyimler paylaşılacak ve birlikte oyun metotları geliştirilecektir. Bu metotları gündelik yaşamda yerel halk ve mülteciler kullanabilecek ve beraber şekillendirebilecekler.

Ayrıca şu konular ele alınacaktır: Oyun geliştirirken nelere dikkat etmeliyim? Nasıl cazip ve anlaşılır materyaller tasarlayabilirim? Oyunları nasıl uygulayabilirim? Hangi oyun fikirlerinin takip edilmesini istiyoruz?

Atölye çalışması, Almanya ve Türkiye’den tecrübeli eğitmenler tarafından yönetilecektir. Gruplar, içlerinde kendi oyunlarını geliştirir, test eder ve yönergeleri tecrübe eder. Ayrıca, bu oyunları daha sonra pratikte uygulamak için, nerede ve kiminle oynanmasının uygun olacağı düşünürler. Çalışma dilleri Almanca ve Türkçe’dir. Tercümanlar mevcuttur.

Oyunlar Brandeburg’taki Brück kentinde geliştirilecek ve Berlin’de mültecilerle beraber oynanacaktır.

Proje birlikte ve birbirinden öğrenme imkanı sunarken, çeşitlilik arz eden toplumlardaki birlikteliği iyileştiren fikirleri somut adımlara dönüştürmek için olanaklar da sunar.

Başvurular için 9 Eylül son tarihtir. Başvuru için Ar-Ge ve Projeler Şube Müdürlüğü'nden destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.Yukarı